| DulshikaPtTne a întrebat:

Deci m-am dat cu crema depialtoare ca sa imi iau mustata si mi-au aparut niste bube de parca m-am dat cu lama? credeti ca e o reactie alergica fiind prima data cand imi iau mustata? o sa-mi creasca rau mustata sau e doar o reactie alergica? dau funda TPUsad

Răspuns Câştigător
| ImPucca a răspuns:

Si eu m-am luat cu crema depilatoare pentru piele sensibila si era totul in regula, dar atunci cand am folosit pentru piele normala mi s-a inrosit.Ai grija si cat o tii, eu o tin 5 minute.Eu cand eram mica(pe la 8-9 ani) copii se luau de mine ca aveam mustata(eu fiind bruneta) si m-am luat cu lama si acum cresc tufe in loc de mustata(concluzie:niciodata sa nu iei cu lama), dar ma iau cu penseta o data pe saptamana. Poti sa o decolorezi cu apa oxigenata, dar daca nu ti-o pensezi sau nu ti-o iei o sa se vada puf alb.
Pentru bubite da cu spirt si apoi cu unguent. Te pup!