| MissyFrumy a întrebat:

Deci m-am epilat cu benzi de ceara dinacelea care se incalzesc intre maini, pe picioare si acum sunt foarte lipicioase si mi-au ramas urme de ceara. Cum scap de ele? Mentionez ca am folosit cele 2 servetele incluse in pachet si nu am ulei de masline sau de bebelusi. As vrea sa imi dati un raspuns sigur, adica ca ati incercat si ca merge. Dau funde multumesc. Si e inregula sa fac baie dupa epilare?

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Ia niste servetele umede si pune ulei( nu conteaza ce ulei) pe ele si da'ti pe picioare, sa nu iti dai cu ulei de floarea soarelui la subrat mai bine du'te si cumpara niste ulei de masline.

| Chérrrie a răspuns:

Incearca cu o vata imbibata in spirt sau serveretele demachiante inmuiate in ulei de care ai.
Eu cand am patit asta, asa am procedat. E bine sa te epilezi dupa baie, asa porii se deschid si smulgerea firelor de par este mai usoara si mai putin dureroasa. Baftahappy

| Summerismine a răspuns:

Da-ti cu ulei de masline unde te-ai epilat, astfel uleiul te scapa de ceara in unele parti si + iti lasa pielea catifelata apoii poti sa te speli :*

| AtateaConditii a răspuns:

Nu stiu cum sa dai jos ceara, dar stiu cum sa previi.
Deci cand incalzesti benzile, ti le aplici si masezi de sus in jos.
Dupaia de jos in sus tragi foarte repede ca sa nu ramana ceara.

| AlexandruChiser a răspuns:

Incearca sa iti faci dus, si sa te freci cu buretele

| guess99 a răspuns:

Poti incerca cu orice fel de ulei chiar si cu ulei de floarea-soarelui, cu unt, cu untura, cu o crema mai uleioasa.
Daca chiar vrei sa faci baie, cel mai bine e sa nu stai in apa, ci sa dai cu dusul scurt si la sfarsit sa dai cu un jet de apa rece ca sa se inchida porii. :*