| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cum scap de ceara de pe fata? Am folosit benzi pentru fata si mi-a ramas,am incercat cu servetele din cutie,ulei, balsam dar nu prea se curata..arata ca si cum as fi julit si ma ustura daca frec tare cu buretele

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum naiba nu s-a curat ca la mine abia dadeam si s-a luat. Ce firma folosesti? Incearca Farmec sau Veet

| Doja a răspuns:

Ai incercat cu apa calda?

| andreeabobo a răspuns:

Eu folosesc ulei BIO oil - pe o discheta demachianta. Ideea e sa fie imbibat in ulei ca si servetele ce vin cu pachete de ceara. Nu freca tare. Daca nu se ia lasa uleiul sa actioneze 5-10 minute si apoi da cu discheta demachianta pana se ia. Sa ai grija la piele doar

| Armiilias a răspuns:

Cu șervețelele din cutie astepti vreo 10 minute si după te speli cu apa călduță si cu săpun Dove dar nu sa freci tare si nici cu buretele

| Andreea_Elena_1999 a răspuns:

Incearca cu servetele demachiante