| hearts4ely a întrebat:

Doresc sa imi fac curtain bangs dar nu stiu cum sa cer. Imi puteti da idei, va rog?

8 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ii spui că ai vrea un model asemănător ca cel din poza.
Nu o dată am pățit sa zic unei frizerițe să mă tundă după denumirea in engleza și ea era ceva gen "Aaaa, pai trebuia să îmi spui in romana, că nu știam exact ce e"laughing
Așa că mai bine ii arăți o poza coafezeiwinking
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la coafor. Acolo găsești specialist care să ți-l facă ca la carte.

| ClaRa91 a răspuns:

Ai uitat cum se spune in lb romana? Breton!

| hearts4ely explică (pentru ClaRa91):

Nu exista o traducere in limba romana la curtain bangs!

| ClaRa91 a răspuns (pentru hearts4ely):

Serios? E breton bre. Un anumit tip de breton.

| hearts4ely explică (pentru ClaRa91):

Pai si merg la coafor si ii zic,
"breton", ea ce intelege? Imi face bretonul clasic

| ClaRa91 a răspuns (pentru hearts4ely):

Pai o sa-i explici cum trebuie sa arate.

| BiblioCat a răspuns:

Poate cel mai bine e să mergi la coafor cu o imagine (sau mai multe) cu ceea ce vrei. „Bangs" înseamnă breton, iar „curtain bangs" e un stil anume de breton care nu are traducere în română.
Uite aici niște exemple din revista Elle: https://www.elle.ro/......ton-568172