| daηă a întrebat:

Dupa ce ma spal pe cap tot timpul mi se infoaie parul. Ce pot sa fac ca sa nu se mai infoaie? laughing

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Contează foarte mult șamponul pe care îl folosești.
Probabil folosești unul pentru volum, și de aceea ți se întâmplă asta.
Îți recomand produsele din gama Dove : șampon, balsam și mască.
De asemenea, atunci când șamponezi părul sau aplici balsamul, ține capul pe spate, și nu aplecat.
Folosește un prosop pentru uscarea părului, și împarte-l în mai multe părți (cu ajutorul unei clame) atunci când îl usuci cu feonul.
Poți aplica suplimentar pe părul umed un spray de păr sau o pastă de coafat.
Baftă!

| alessia5158 a răspuns:

Incearca, in primul rand, sa nu usuci parul prin frecare cu un prosop, pentru ca il vei electriza si mai tare. Nu il pieptana de zeci de ori pe zi, pentru ca vei deteriora structura firului.
Cel mai simplu e sa folosesti un balsam la fiecare spalare, pentru a "ordona" firele rebele.

| 6111992 a răspuns:

Buna in primul rand nu il usca cu usctorul de par si foloseste un balsam.

| coliflor a răspuns:

Pai te duci la un coafor profesionist si cumperi de acolo o masca de par care se numeste Kerastase de Loreal Paris si nu o sa mai ai probleme, costa ceva(35-40euro)dar merita fiecare cent, sper sa si gasesti.bafta

| ketanal a răspuns:

In primul rand, nu mai pui samponul direct pe par, il diluezi intr=o sticluta ceva cu apa, faci 2 parti, una apa si una sampon.
In al doilea rand, dupa ce te-ai spalat ti-l prinzi intr-un prosop, gen turban, nu-l mai freci cu prosopul, iar atunci cand il usuci cu uscatorul, o faci de sus in jos, de la crestetul capului pana la varfuri.