| Pisicutza_3550 a întrebat:

E adevarat ca de la ciocolata apar cosurile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,de la ciocolata(sau oricare alt aliment)nu apar cosuri.Alimentatia nu are legatura cu aparitia acestora.Lucrul acesta poate fi observat in viata de zi cu zi; marea majoritate are o alimentatie nesanatoasa(in care sunt incluse si ciocolata, produsele fast-food etc) si cu toate astea, nu toate aceste persoanele au cosuri.Acestea apar datorita dereglarilor hormonale sau(mai rar)in cazul unui program de igiena necorespunzator.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se fac împachetări cu ciocolată, evident că nu!
Pa, pa.

| Lynna a răspuns:

In niciun caz. Cosurile apar de la excesul de sebum produs de piele.

| Flaviius87 a răspuns:

Poate influența... orice grăsime consumată influențează activitatea glandelor sebacee!
Sănătate!

| happykill a răspuns:

Nu , nu are nici o treaba.

| DyaNa1337 a răspuns:

Nu, lol, eu mananc mai mereu ciocolata si am tenul fin si fara nici cosuri

| Bubuu a răspuns:

Nu,nu este adevarat. Cosurile va apar pentru ca sunteti la perioada pubertatii, dar cu un tratament adecvat si o igiena corespunzatoare in timp ele o sa dispara.Sau s-ar putea sa aveti unele probleme de ten. Sfatul meu ar fi sa ceresti si sfatul unui medic dermatolog, el fiind cel ma in masura sa va sfatuiasca in aceasta problema.winking

| Bubuu a răspuns:

Cereti*; mai *

| denis280496 a răspuns:

Da dar se spune caci de la ciocolata alba este mai periculoasa la cosuri...