| Davreausafiuanorexica a întrebat:

E adevarat ca dusurile reci accelereaza metabolismul si ajuta la slabit? Dau >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Dusurile reci iti accelereaza bataile inimii. Din cauza ca temperatura corpului scade brusc,inima pompeaza sangele mai repede si cu mai multa putere pentru a readuce corpul la temperatura optima de functionare. Si se zice ca slabesti pentru ai acelasi sentiment ca si atunci cand faci cardio. De exemplu cand fugi, din nou inima pompeaza sangele mult mai repede pentru a duce oxigen la muschii picioarelor. Dar nu prea cred ca slabesti facand dus rece. Singurul muschi consumator de calorii este inima, la dus. Cand fugi ai muschii picioarelor care consuma cat 20 de inimi dat fiind marimea lor.

3 răspunsuri:
| BlueEyes a răspuns:

So...nu!
Dusul alternat cald-rece ajuta la imbunatatirea circulatiei sangvine.
Si nu slabesti de la asta, doar daca mananci sanatos si faci sportwinking

| DeathIncarnate a răspuns:

E la fel de adevarat ca si faza :"exista mos craciun"

| Luiza_4982 a răspuns:

Dusul rece se spune ca e bun pentru a pune sangele in miscare.dar atat! nu te ajuta sa slabesti. daca vrei sa slabesti mananca multe fructe si legume.fa putin sport si bea ceai verde pentru ca are multi antioxidanti happy