| Otilikaa a întrebat:

E adevarat ca parul cret creste mai greu decit cel drept?
sau nu conteaza?
mersi =*

4 răspunsuri:
| fefenaș a răspuns:

Nu,nu este adevarat, parul cret si parul drept cresc la fel, dar parul cret nu prea se vede cand creste pe langa parul lung.

| Otilikaa explică (pentru fefenaș):

Da,nu prea se vede cind creste =D tin minte cind eram mai mica aveam parul lung si tot pina la git era =) si acum la fel
dar eu cind ma frezez capetele desigur frizerita mi-l indreapta sa inteleaga ce frezeaza...si atunci eu vad mai bine diferenta de crestere
dar de obicei nu mi-l indrept ca se arde
mersi mult =*

| Anytsa a răspuns:

Nu are nici'o legatura parul cret cu parul drept. Creste la fel in ambele situatii.

| wowemy a răspuns:

La fel frate