| gossipgirl a întrebat:

E musai sa folosesti sampon si balsam din aceeasi gama?
Adica eu folosesc samponul si balsamul de la aceeasi firma, samponul
- Elseve antirupere - si balsam - Elseve stralucire de oglinda(sau ceva asemanator...:p).
N-o sa incep sa fac matreata(ceva ce n-am avut niciodata), sau sa-mi cada parul sau ceva?

Cel mai folositor raspuns primeste fundita portocalie&mica&dragalasa :X tongue

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Este bine sa folosesti sampon si balsam din aceas gama.Vei vedea ca te ajuta mult mai mult decat daca ai avea un sampon dintr-o gama si balsamul din altawinking
Pe langa balsamul ala de par poti sa adaugi ulei de masline. O sa iti faca un mar catifelat si matasos happy

| marie a răspuns:

Daca nu iti schimbi samponul nu vei avea matreata, ai grija cu balasmul, el poate ingrasa parul si s-ar putea sa ai matreata. Elseve, de fapt L'oreal e o firma minunata! Samponul tau e roz, fundita e portocalie, ce zici?laughingbig grinhappy

| iulia_5454 a răspuns:

Da pentru a obtine rezultatul dorit

| gossipgirl explică:

@byank
'' [.] chiar daca le folosesti din alte game sau din aceeasi nu schimba gama de sampon sau balsam. folosestele mereu pe acelesai pentru ca vei face matreata. sper sa iti fie de folos.''
Hey...eu stiam ca e altfel... daca nu iti shimbi frecvent gama samponului vei face matreata. Dar, oricum... n-o sa am niciodata matreata pentru ca parul meu are o tendinta de ingrasare tongue
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intamplator si eu folosesc aceeasi gama de produse. Eu nu cred ca este o regula am folosit si produse diferite si nu am avut de suferit. Depinde de tipul parului. Este foarte important sa-i acorzi o atentie sporita parului in special vara, cand este expus la soare si se poate degrada mai usor.

| byank a răspuns:

Eu sincera sa fiu nu folosesc sampon si balsam din aceeasi gama ambele si parul meu e in regula. insa am o problema pe care e posibil sa o ai si tu daca vei face vreo abateretongue chiar daca le folosesti din alte game sau din aceeasi nu schimba gama de sampon sau balsam. folosestele mereu pe acelesai pentru ca vei face matreata. sper sa iti fie de folos.

| ale_6601 a răspuns:

EU nu ma spal cu sampon si balsam din aceeasi gama. Oricum, balsamul este romanesc si este foarte bun, hraneste la fel de bine. Nu e nevoie sa fie aceeasi gama ca sa si faca treaba.