| secret_1807 a întrebat:

E o prostie sa ne dam pirce in buric? Sau doar un moft?

6 răspunsuri:
| Pure.Sunshine a răspuns:

Oamenii aleg sa isi dea piercinguri din acelasi motiv pentru care isi fac tatuaje sau operatii estetice: sa se simta mai bina in pielea lor. Nu cred ca ar trebui condamnati cei care recurg la astfel de metode. Nu sunt de acord cu cei care recurg la extreme(cei care au facut operatii pentru a semana cu un sarpe sau pisica, probabil ai auzit de ei pe discovery big grin), insa un piercing nu poate face nimic rau. Poate fi oricand scos, iar semnul va fi minor, cu timpul inexistent, in cazul in care te razgandesti in privinta lui. Atunci cand iei aceasta alegere, trebuie sa stii motivul si daca merita. Daca este o zona sensibila trebuie sa te astepti la durere, iar daca nu este facut in conditii de maxima igiene trebuie sa te astepti la posibile infectii. Deci trebuie sa ai mare grija cum si unde iti faci un piercing!

| SaRiNoOtZa a răspuns:

Buna pirce in buric este un moft pentru ca fete care isi fac vor sa arate bine la plaja in bikini si pentru a-si arata silueta zvelta. Dar asta este alegerea fiecarei persoane.Pa,pa

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru SaRiNoOtZa):

Nu neaparat pentru plaja si nu neaparat pe cele zvelte. Din contra pe alea cu 5-10 kg in plus parerea mea ca arata mult mai bine decat pe alea slabe cu silueta

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu vad dec sa fie prostie si nu e nici moft, doar arata bine. Imi plac foarte mult pirsurile in buric si arata foarte binewinkingsmug

| lilstar a răspuns:

Nu vad de ce ar fi o prostie. E chiar frumos un pierce in buric. Mie imi plac pierce-urilehappy

| alex_9936 a răspuns:

Parerea mea... e si prostie si moft. Prostie pentru ca traim in Romania, si daca n-ai ce are si cel de langa tine, esti considerat in toate felurile, si moft ca deh, vedetele sa aiba si eu nu? Mie unul nu imi plac persoanele "sparte" in general.