| yusui a întrebat:

E ok ca baiat sa te pensezi? Doar cateva fire nu cine stie ce, poti folosi o penseta uzata? De la 1 la 10 cat de tare doare si cum sa te pensezi ok?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui zona in care vrei sa faci asta.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu consider ca e in regula, nu e mare chestie. Ar putea sa te doara cand smulgi primele fire dar te obisnuiesti apoi pentru ca nu e ceva atat de ingrozitor. Poti sa intinzi putin pielea cu ajutorul degetelor, in zona in care incepi sa smulgi firele. Daca vrei sa folosesti acea penseta ar fi bine sa o speli sau sa o dezinfectezi inainte. Poti sa te uiti pe Youtube la cateva tutoriale inainte de a face asta iar eu as recomanda sa pensezi doar firele care sunt in afara formei sprancenei, adica firele care cresc aiurea prin parti sau cele care cresc intre sprancene.

| Celcestietot a răspuns:

Daca simti nevoia, este in regula sa te pensezi atata timp cat o sa arati ca un baiat in continuare. O poti folosi, dar nu este mare bataie de cap daca o stergi si tu cu ceva. Durerea se resimte in functie de persoana, nu la toate este prezenta aceeasi si te pensezi ok smulgand tot firul.

| bbnnmm a răspuns:

Bineînțeles că este în regulă atâta timp cât nu ți le faci subțiri. Doar nu o să stai să ți se unească sprâncenele. Sugerez să mergi la salon, mai ales prima data.

| Alexyne a răspuns:

Mai bine mergi la un salon si spune-i sa te faca cu ceara, durerea e doar pe moment pentru ca cu penseta e destul de naspa.

| Silvi18 a răspuns:

Da, este Ok!