| anonim_4396 a întrebat:

Ei bine! Mi-am luat ulei de ricin si pe cutie scrie "efect laxativ" si mama nu m-a lasa sa il folosesc...chiar daca scrie "efect laxativ" este bun si pentru. cresterea parului etc, nu?!?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Abh
| Abh a răspuns:

Contra caderii parului, uleiul de rinin se foloseste extern, masand cu el pielea capului.

| LauraSpataru a răspuns:

Efectul laxativ este o avertizare doar pentru cei ce il ingurgiteaza, nu pentru cei ce fac masti cu el. Il poti folosi cu spor si fara grija. Bafta!

| Nu conteaza a răspuns:

Pai din moment ce tu il folosesti pentru par nu are cum sa te afecteze. Adica nu ajunge in organism, in stomac thinking deci nu iti provoaca... ceea ce se teme mama ta big grin

| adua a răspuns:

Chiar are efect laxativ dar numai daca il inghiti. Eu ma gandesc ca pentru cresterea parului trebuie doar sa masezi scalpul cu uleiul si atunci nu are nicio legatura cu tractul intestinal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Iti propun o reteta verificata chiar pe scalpul meu.Doua maini de leventica(flori uscate), puse la macerat timp de doua saptamani in alcool. Apoi, strecori si te frectionezi cu aceasta solutie pe cap.Vei avea rezultate uimitoare.Parul nu-ti va mai cadea, se va indesi, regenera si va avea un aspect sanatos.Nu necesita spalare dupa tratament si nici nu trebuie sa-l faci doar pentru o perioada.Eu folosesc aceasta solutie de un an, ori de cate ori am ocazia.Nu contest beneficiile uleiului de ricin.Succes.