| lalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalala a întrebat:

am auzit de multe ori de ulei de ricin pentru creșterea părului, așa că mi-am cumpărat de la farmacie.Numai că pe el scrie că este pentru administrare orală, constipație. laughing
Există mai multe feluri de ulei de ricin și nu l-am luat eu pe care trebuie sau doar unul, doar că are mai multe întrebuințări?
Mersi mult. happy

4 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Pai normal, pentru ca el se foloseste pentru uz teraputic.
Dar are mai multe beneficii, este bun si pentru problema ta.
Acuma nu stiu cata rabdare vei avea tu in a folosi aceasta metoda pentru regenerarea parului.Am incerkt si eu si m-am lasat pagubasatongue

| AloAlo99 a răspuns:

Asa trebuie sa fie.

| ellinaaa a răspuns:

Ba da l-ai luat pe cel care trebuie
doar ca administrarea orala e pentru alt ceva[trebuie sa scrie pe eticheta ].
il poti aplica asa: torni uleiul de raicin pe un tamponel de vata apoi il intinzi pe tot parul [ pai sa-ti dai cu el seara inainte sa te culci ]

| catavr a răspuns:

Stai linistita, ai luat ce trebuie.Pot sa-ti recomand o masca pentru par care se face in casa? este foarte buna pentru regenerarea parului deteriorat si stimuleaza si cresterea parului, insa nu te amagi gandindu-te ca iti vei aplica de cateva ori aceasta masca si te vei trezi cu parul lung.Reteta este urmatoarea:200ml miere de albine, 2 sticlute vitamina A uleioasa, 2 sticlute ulei de ricin, un galbenus de ou, 100ml ulei de masline, cateva picaturi de ulei de rozmarin(de la plafar) si daca vrei, pune si cateva picaturi de ulei de portocale pentru stralucire si un miros mai placut.O lasi la macerat 24 ore inainte de aplicare.Cand o aplici trebuie sa ai parul umed, dar nu neaparat spalat.Se pune un prosop, ideal ar fi sa fie cald si se sta asa 30 min, 1 ora, 2, 3, cat doresti.