| Elena12345 a întrebat:

Este adevarat ca daca porti zilnic sutien ti se lasa sanii?

13 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Pai am citit undeva despre asta. Spunea sa folosim cat mai rar sutienurile push-up pentru ca din cauza lor se lasa sanii si tot din cauza lor nu mai circula sangele.Si scria ca e indicat sa folosim sutiene normale.Dar no scris niciunde ca daca porti zilnic sutien se lasa sanii

| Lulu_9887 a răspuns:

Depinde si cat de mult il porti pe zi. Adica daca il porti 6 ore nu afecteaza, faza e ca atunci cand stai in casa sa nu il porti. Si conteaza calitatea sutienului.

| happycolour a răspuns:

Da este destul de adevarat pentru ca iti apasa pe muschi si acestia in timp se "lasa".

| lylo a răspuns:

Km da

| Brookee a răspuns:

Poi...oricum femeile tocmai de aceea poarta sutien.Pt a ne sustine sanii. Orice sani sunt lasati daca sunt mari, ar femeile poarta sutien pentru a`i ridica

| oana_7289 a răspuns:

Nu este adevarat! nu te lua dupa unul si altul! din contra e bine sa [porti pentru ca tii protejeaza oarecum, nu se mai lasa in jos tii ridicahappy succes!
app si daca sunt lasati sau tie frica ca o sa se lasa mul prea devreme fa exercitii pentru sani bafta!

| Andreeeeea_2521 a răspuns:

Asa se zice.Dar uite de ex eu port de ceva timp si mi s-au facut mai frumosi.Adica formahappyacum nu stiutongue

| loryna a răspuns:

Nu cred in asta. Eu de exemplu port in fiecare zi si nu s-au lasat. Depinde di fiecare cred.

| antonia_6976 a răspuns:

Se spune ca e bine, daca poti, adica daca ai sanii frumosi sa nu porti sutien pentru ca asa "se simt ei mai bine" doar cand faci sport ii bine sa folosesti un sutien sau o bustiera pentru a evita ca sanii sa se tot "balangane". Eu una port sutien de vreo 5-6 ani si s-au lasat foarte putin.

| doika a răspuns:

Apoi chestia asta am auzit-o si eu...dar da e adevarat ti se lasa mai repede, dar pana la urma tot ti se lasabatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| danutssa_2124 a răspuns:

Nu e chiar asa...

| Frumushika_1034 a răspuns:

Nuh e adv ca si eu port :p