| EmaS a întrebat:

Este adevarat ca frumusetea feminina nu se rezuma numai la o forma atragatoare a trupului, ci este o armonie inefabila a trupului, sufletului unei femei?

Răspuns Câştigător
| ParadiseCaroline a răspuns:

Se spune ca frumusetea sta in ochii privitorului.Cred ca ai observat si tu ca uneori daca priveai pe strada si cineva ti se parea o persoana atragatoare prietena de langa vedea ceva diferit.Nu conteaza 100 % dar intr-o masura conteaza destul de mult pentru ca este ambalajul primul care il observi si din pacate multi aleg ambalajul care le fura ochii iar apoi realizeaza ca au facut o greseala.Important e sa fii sincera cu tine si sa te simpti bine in pielea ta.

40 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Infabila=nu cunosc cuvântul și nu am auzit despre el și nu știu ce înseamnă, dar nici nu l-am găsit!

inefabila=

( http://dexonline.ro/definitie/inefabil
INEFÁBIL, -Ă, inefabili, -e, adj. (Livr.) Care nu poate fi exprimat în cuvinte; inexprimabil. – Din fr. ineffable, lat. ineffabilis.
INEFÁBIL ~ă (~i, ~e) Care nu poate fi exprimat; foarte greu sau imposibil de exprimat; de neexprimat; inexprimabil. /

| EmaS explică (pentru MMihai):

Da,inefabil ce nu poate fi exprimat in cuvinte.Cred ca am gresit.Mersi.

| MMihai a răspuns:

Nu!

Dacă nu vrei să umble bărbatul tău, după altele, -- presupunând că mai are cu ce să le satisfacă -- sunt și alte criterii de
luat în seamă, cum ar fi :
-- cele legate de pat și comportamentul tău sexual ( dacă ești activă sau numai pasivă în pat, dacă practici sexul oral făcut de femeie, etc. )
-- dacă ești o bună gospodină
-- dacă câștigi suficienți de mulți bani lunar, acolo unde lucrezi
-- dacă nu ești ceva foarte obositor gen: ciocănitoarea Woody
--etc.

După niște ani după căsătorie,
apare plictiseala,
( chiar lehamitea)
de nevastă
și cam oricare alta,
este apreciată atunci,
„ ca preferabilă soției",
și este foarte greu
să îl mai păstrezi, lângă tine!

Dacă umblă numai după altele,
diferite de tine,
și te lasă permanent,
„ cu ochii în soare",
totuși încă mai sunt și alți bărbați pe planetă,
( dar nici un bărbat nu vrea să pună în ramă o femeie și s-o expună la un muzeu,
... că bărbații sunt ceva mai pragmatici, și nu sunt interesați numai de o armonie inefabilă...
etc. ).

Tu nu știi cine sunt eu, că mi-am schimbat de mai multe ori numele de utilizator, sunt ăla căruia i-ai promis că îi prezinți o individă pentru o eventuală căsătorie, ( și nu m-ai prezentat pe nimeni,)
sunt cel care a spus că îți dă gratuit, niște cărți în format electronic, când nu aveai servici ( și m-ai refuzat de frică „că mă dau la tine", șamd).

Acum te-a părăsit soțul, sau este pe cale să o facă și nu știi de ce?

Pentru că i s-a făcut silă de tine și umblă după „ noutăți",

( care „ noutăți", au o forma ceva mai atrăgătoare a trupului, și nu fac chiar ca „ciocănitoarea Woody"
+ că or avea și un alt comportament erotico-sexual șamd. ).

Care mai este,
viața ta,
de fapt,
EmaS?

Că oricum știu,
că este rea,
și ca să te rupi,
de realitatea concretă,
care nu îți convine,

ai devenit foarte activă... pe site.

| EmaS explică (pentru MMihai):

Am o viata frumoasa, ii multumesc lui Dumnezeu. Am o familie minunata pe care o iubesc si care ma iubeste. Sotul meu calatoreste mult, am un fiu plecat in Anglia, o fiica studenta si un fiu care urmeaza sa plece la o facultate departe de casa. Deci, dintr-o familie numeroasa, fiecare isi urmeaza cursul vietii. Asta este, asa a lasat Dumnezeu. Trebuie sa isi faca un viitor fiecare. Nu inseamna ca sunt scutita de incercarile vietii am o mama bolnava si tatal meu a facut o pneumonie urata. Gatesc in fiecare zi si pentru ei, le fac cumparaturile, curatenie. Dar printre altele aici ma deconectez de toate problemele incercand sa ma fac utila.

| MMihai a răspuns (pentru EmaS):

O bună pate din cea ce scrii tu, pe Tpu.ro, sunt prostii, scumpete.
Mai bine vii să îți sau acele cărți despre calculatoare, și le citești pe ele!
După ce le vei înțelege bine conținutul, îți vei găsii mai ușor, un serviciu.

| EmaS explică (pentru MMihai):

Dragul meu, daca tu nu intelegi care sunt adevaratele valori, nu inseamna ca ele sunt prostii.Este exact ca si cum tu ai realiza o pictura in care ai pune mult suflet, timp si energie si eu care nu sunt experta in asa ceva as face afirmatii care ti-ar aduce intristare. In legatura cu serviciul, imi merge vechimea in cartea de munca, nu te ingrijora pentru mine.happy

| EmaS explică (pentru MMihai):

In legatura cu prietena mea, ea doreste ca sa cunoasca pe cineva care sa aiba aceleasi convingeri religioase si aceeasi credinta.

| andrauta a răspuns:

Frumusetea nu depinde doar de forme, machiaj haine sexy.Depinde si de inteligenta, caracter. Femeile frumoase doar la exterior sunt folosite pentru placeri fiind proaste, iar cele frumoase si destepte sunt cautate pentru relatii stabile si fericite. Cele rele merg imblanzite de soti, prieteni.(metaforic vorbind).

| Pitzipoanca a răspuns:

Mai, nu prea e adevarat...

| sebysebyca a răspuns:

Este adevarat ca acel cklic il da exteriorul! dar ce faci cu coaja de ou daca galbenusul e stricat? eu zic ca modestia, frumusetea sufleteasca a unei femei o face o forta, oriunde paseste.din pacate aceste femei sunt pe cale de disparitie...si e pacat!

| SentimentalConsil a răspuns:

Multi chemati putini ramasi, e pplina lumea de nebuni adevarati dar pe net sunt cei mai adevarati, ma uit cum persoane de toate varstele va prostiti in fel si chip de parca ati locui in jungla

| EmaS explică (pentru SentimentalConsil):

Si tu esti unul dintre ei!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Mai bine sa fim nebuni decat incredibil de plictisitori.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Iar te inseli.Nimeni nu se plictiseste in compania mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Buna dimineata! Ti-ai baut cafeaua, ti-ai mancat micul dejul? Ti-ai spus rugaciunea? Ma bucur! Cred ca ai gresit userul acum.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Da,sigur ca da! Eh, de! Credeam ca bati apropouri.

| Rebecca009 a răspuns:

Nu, nu este adevarat.

| EmaS explică (pentru Rebecca009):

Nu crezi ca o femeie se face placuta si prin frumusetea caracterului ei, prin bunatate, prin intelepciune? Eu am intalnit femei frumoase, dar cand au deschis gura, frumusetea lor a palit.Sau rautatea te face sa pastrezi distanta.

| Rebecca009 a răspuns (pentru EmaS):

Frumusetea ii face pe oameni sa fie admirati, divinizati, coplesiti cu complimente, dar in acelasi timp le impregneaza acea ideologie conform careia ar fi mai buni decat majoritatea, si ca atare, tind sa sfideze persoanele banale sau rudimentare, ca aspect fizic. Nenumaratele complimente primite din partea oamenilor nu sunt sanatoase pentru ca alimenteaza Ego-ul. Aroganta si ingamfarea sunt insusiri tipice oamenilor frumosi, in special in cazul nostru, al femeilor. Si astfel, instinctiv persoana in cauza da impresia celor din jur ca ar avea un caracter infect, respingator. Frumusetea ne este atribuita de cei din jur, nu neaparat de natura. Noi doar conturam, din pacate prin mandrie si aroganta, acea insurire care ar trebui sa formeze un intreg amplu in ceea ce priveste frumusetea. Atat interioara cat si exterioara. Multumita de explicatie? laughing

| Kyrie a răspuns (pentru EmaS):

Ce intrebari filozofice pui draga EmaS

Daca esti tu cea din avatar inseamna ca esti o femeie in varsta, nu trebuie sa stii toate astea pana acum? sau doar vrei sa vezi ce raspunsuri primesti din partea tinerilor

| MauiStatue a răspuns:

Da, este adevarat.
Suntem inefabile laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru MauiStatue):

da, debordezi de o inefabilitate irefutabila tu

| EmaS explică (pentru MauiStatue):

De ce razi, tu nu esti?

| MauiStatue a răspuns (pentru EmaS):

Nu vezi ce sunt eu? "o inefabilitate irefutabila " laughing sunt unica, ce sa mai zic.

| EmaS explică (pentru MauiStatue):

Si speciala.Cuvantul pare cam deocheat, dar zice bine.

| MauiStatue a răspuns (pentru EmaS):

De asta mi s-a ridicat statuie in Rio tongue

| EmaS explică (pentru MauiStatue):

Aha! Nu stiam de unde username-ul!
Chiar face mult sa ai incredere in tine.Asa ca te rog.

| MauiStatue a răspuns (pentru EmaS):

Cat de mult iti plac iepurasii? vrei unul, sa il mangai toata ziua?

| EmaS explică (pentru MauiStatue):

Nu,pentru ca stau la bloc.Am avut unul era atat de micut si dragalas.Il tineam in brate si statea, il mangaiam, se alinta pe aici, fugea si venea la mine.Dar, din cauza ca mai facea pipi nu am mai putut sa il tin.Am incercat si cu pampers, dar dadea din labute si il scotea.Am plans mult dupa el.De ce intrebi, ai unul?

| MauiStatue a răspuns (pentru EmaS):

Da, sta la mine in pat zilnic, n-am loc de ea.
Sigur n-o vrei?
http://d.theyiffgallery.com/......_bunny.jpg

| EmaS explică (pentru MauiStatue):

Nu, este prea mare. Ce sa fac cu ea? Imi mananca toti morcovii!laughing

| MauiStatue a răspuns (pentru EmaS):

De obicei mananca pizze rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru MauiStatue):

da-ma pe mine, eu sunt bag banii

| MauiStatue a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cine te vrea rolling on the floor ce stii sa faci? laughing

| EmaS explică (pentru MauiStatue):

Ei las' ca si mie imi place pizza!
Eu merg la somnic. Noapte buna, pup!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MauiStatue):

o zgudui rau de tot, tu?

| MauiStatue a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma asigur sa nu imi faci firma de ras tongue

| MauiStatue a răspuns (pentru EmaS):

Vise salbatice kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru MauiStatue):

deci tu trebuie sa fi zguduita, treci la aparat!

| OKMaui a răspuns (pentru MauiStatue):

Offf Maui, de ce m-ai parasit si tu? sad