| InfinityLove a întrebat:

De ce pentru barbati in general rromi si arabi totul se rezuma la frumusetea unei femei? Vreau argumentele voastre baieti, pro si contra!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toti barbatii tin cont de frumusetea unei femei.Acum depinde daca doar pentru o aventura sau pentru o relatie mai lunga.De unde ai scos-o pe asta cu romii si arabii? Stupida intrebare.

| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg de ce ai pus rromi si arabi, la orice barbat i place o fata frumoasa cine spune ca nu minte, dar u totul se rezuma la fizic si la caracter desigur, nu suntem toti frumosi

| InfinityLove explică (pentru RAY):

Explica-mi de ce cunoscutul rrom, Leo de la Srehaia a tunat-o pe Renata? A investit o groaza de bani in fundul ei, sigur pentru ca avea un suflet bun.

| RAY a răspuns (pentru InfinityLove):

Banii =sex asta e in ziua de azi in majortatea cazurilor

| sofisis a răspuns:

Tin sa te contrazic : la rromi si arabi nu totul se rezuma la frumusete ci la legaturi sociale si la bani. Iti reamintesc ca la ei se practica cu frecventa casatoriile aranjate. Daca ar conta doar frumusetea, nu s-ar mai intampla asta. Deci premisa de la care pleci tu e falsa. Cred ca habar nu ai ce inseamna aceste doua culturi.
Atat rromii cat si arabi au total alte standarde de frumusete decat ale noastre. Asta unu la mana. Doi, in general cand isi aleg sotiile, au criterii care tin de cumintenie, virginitate, zestre, fertilitate, parinti etc. Frumusetea e bonus la eiwinking
Documenteaza-te mai bine inainte sa pui o intrebare.

| InfinityLove explică (pentru sofisis):

Explica-mi de ce cunoscutul rrom Leo de la Srehaia a tunat-o pe Renata? A investit o groaza de bani in fundul ei, sigur pentru ca are un suflet bun...

| sofisis a răspuns (pentru InfinityLove):

Leo de la Strehaia e UN om. Asta nu inseamna ca toti fac asa. Nu poti cataloga o intreaga etnie dupa ce face "cunoscutul" Leo.
Si ca sa pun punctul pe I, cumva pe nevasta-sa ai vazut-o? Renata e amanta, nu nevasta. Nevasta e luata tot pe considerente de familie, bani etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii superficiali pot aprecia doar lucruri superficiale.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu cred ca e valabil doar pentru anumite natii. Barbatii in general sunt asa. Si de ce nu? O femeie frumoasa este un motiv de mandrie. Bineinteles, asta daca are si minte, si personalitate pe masura. Daca nu, pana si barbatul se satura de ambalajul atractiv.

| Iridescent a răspuns:

Si cand credeam ca se epuizasera toate intrebarile stupide.