| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica nelamurire si sper ca voi fetele ma veti ajuta.Am 12 ani jumate si port sutien ca celelalte fete de la mine din clasa.Problema este ca eu stau cate 5-6 ore la scoala si cand vin acasa il dau jos si observ ca imi lasa semn sub sani. Daca sutienul ma strange sau imi lasa semne o sa se opreasca cresterea sanilor? Multumesc anticipatwinking

Răspuns Câştigător
| norkys a răspuns:

Nu cred ca va opri cresterea sanilor, dar exista posibilitatea ca in cazul purtarii indelungate a unui sutien nepotrivit sanatatea sa iti fie afectata in timp (dureri de spate, sani lasati etc.).Un sutien potrivit nu ar trebui sa iti lase urme nici sub cupe, nici in dreptul bretelelor.Asadar, incearca sa iti cauti sutiene care nu lasa nicio urma pe piele si iti lasa si libertate de miscare.

1 răspuns:
| crysyone a răspuns:

Ia-ti unu cu o marime mai mai mare si da s-ar putea sa opreasca dezvoltarea