| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca uleiul de ricin stimuleaza cresterea genelor? cum ar trebui sa-l aplic?

8 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Nu mai am nimic de spus, decât faptul că reţeta funcţionează, dă rezultate!
Mari succese!

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa-ti spun ca eu am folosit uleiul de ricin, pentru ca genele mele sa fie mai lungi. Si nu doar ca au crescut ci si-au marit volumul. Pentru ca sa fie mai usoara aplicarea, am folosit o periuta de la un tub de mascara pe care nu o mai foloseam (am curatat-o foarte bine, ca sa nu ramana urme de mascara). Am imbibat periuta in ulei si asa l-am aplicat foarte usor pe gene. Bineinteles ca inainte de aceasta operatiune mi-am demachiat ochii si genele.

| sese a răspuns:

Regenerarea parului:
Se badinjoneaza zonele de interes in acest caz pleoapele.
Daca doriti sa aveti gene mai lungi sau sprancene mai lucioase se aplica ulei de ricin pe gene in fiecare seara iar dimineata va spalati fata cu sapun.

| danutzyscorpyon a răspuns:

Este foarte adv da este ff scump
pentru mai multe detalii
danutzy_scorpyon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, este adevărat.
Seara, la culcare aplici cu un bețișor de urechi îmbibat puțin în ulei de ricin la rădăcina genelor.
Această operațiune o faci cu condiția ca genele să fie curate nu cu rimel, tuș de ochi, farduri de ploape, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uleiul de ricin nu e scump deloc, aproximativ 5 lei sticlutza, rezultatele sunt satisfacatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu abia am inceput tratamentul pentru cresterea parului. Dar de cand am luat uleiul de ricin de la plafar (3. 5lei) mi-a trecut prin gand sa incerc si cu genele. Iar daca voi toate sunteti multumite, cred ca asa voi fi si eu! Si asa am aflat si cum se foloseste, ca nu stiam exact.big grin

| anonim_3775 a răspuns:

Da...si eu ma dau aproape in fiecare seara(mai uit) q ulei de ricin pe sprancene. si functioneaza, imi cresc sprancenele... dar la gene nu am incercat(o sa incerc ).