| Timmydi a întrebat:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea genelor? Sau alte metode va rog happy

Răspuns Apreciat de Editori
| xCeline a răspuns:

Da foloseste ulei de ricin pentru gene ca e foarte bun, conditia e sa-l aplici cu o periuta asemanatoare celei cu care aplici rimelul si trebuie sa fie putin caldut. Gene frumoase sa ai happy

| Timmydi explică:

Eu aplic cu un bat de ureche de ceva timp...iti multumesc din suflet!

4 răspunsuri:
| dermdoc a răspuns:

Mare atentie sa nu intre in ochi. Uleiul de ricin este o substanta iritanta. Datorita iritatiei produse vasele de sange care hranesc firul de par se dilata si astfel ajunge mai mult sange cu nutrienti acolo, stimuland foliculul pilos. Daca insa se intampla sa intre in ochi s-ar putea ca senzatia sa fie cel putin neplacuta.

O alta varianta ar fi Bonilash (sincer, nu stiu daca este eficient) dar nu se afla pe piata de suficient timp incat sa stim sigur daca functioneaza.

Succes!

| Arisia a răspuns:

Eu foloseam uleiul de ricin pentru creșterea părului, și funcționa.La gene nu stiu ce sa spun...

| Creepygirl2002 a răspuns:

Dap,e foarte bun.La mine merge happy

| madalinamuntean a răspuns:

Buna eu folosesc ulei de ricin de circa 1 luna ma declar foarte multumita, il folosesc si pentru sprancene si gene il aplic cu batul de urechi! iti recomand sa il folosesti si tu!

| Timmydi explică (pentru madalinamuntean):

Imi cad genele de la uleiul de ricin cum e posibil?