| anonim_4396 a întrebat:

Uleiul de ricin chiar ajuta la cresterea genelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adeana a răspuns:

Da, ajuta. Insa trebuie folosit cu regularitate, nu doar asa cand iti aduci aminte si pentru cel putin 1 luna.
Eu il folosesc simplu, pentru gene, amestecat cu zeama de lamaie, pentru unghii, amestecat cu galbenus de ou si ulei de masline pentru par (o masca aplicata la radacina parului) si se vad rezultate.
Sa ai grija ce rimel folosesti, ca daca nu e de calitate, degeaba seara folosesti ulei de ricin, daca a doua zi folosesti un rimel expirat sau cu componente daunatoare genelor tale.

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Il aplici zilnic cu o periuta din aia speciala (exista cam in toate trusele de machiaj). Si e de preferat ca, timp de o luna, cat faci tratamentul, sa renunti la mascara.

| viki a răspuns:

Da, ajuta.happy

| billy69 a răspuns:

Eu stiam de par, pentru gene nu e putin periculos in contact cu ochii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ajută la fortifierea lor, devin mai rezistente, mai lungi şi mai dese.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde, daca sunteti in perioada de crestere adica pana in 22 de ani, da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ajuta dar ai grija sa nu intre in contact cu ochii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, intr-adevar ca ajuta, mie mi-au crescut destul si nu folosesc rimel doar ulei de ricin, cam de 3 luni fac asta si se observa destul de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ajuta la cresterea si intarirea genelor. Eu folosesc de aproape o luna si se vad rezultate. in plus trebuie sa ai o alimentatie bogata in proteine, vitamine, mananca legume, fructe cat mai multe pentru a avea si un par frumos.