| lulu_5589 a întrebat:

Este bine sa iti razi mustata cu lama? eu fac asta...:p cu ce altceva as putea sa mi-a iau jos?

20 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Esti fataa? si o iei cu lama? vrei sa ajungi sao ai ca la barbati? nu mai face asta. ia-o cu ceara. creste mai rara si mult mai greu.

| Bacemi a răspuns:

Cu briciul e cel mai bine dar trebuie sa nu iti tremure mana.

| crisS a răspuns:

Nu e bine sa iti razi mustata mai ales daca esti fata. Eu ti-as recomanda niste benzi de ceara speciale pentru. mustata ( asta daca nu iti permiti sa mergi la salon pentru. a scapa de ea). Daca vei continua sa utilizezi o rama parul va creste ma repede mai des si mai negru.Asa ca ar fi bine sa renuntiwinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sa nu incerci cu toporu' laughing
Daca esti baiat: sunt aparate de ras care tai mai cu mila pentru piele. Si cat esti tanar rade pe sensul firului de par. Sa nu te gandesti la crema de epilat, aia nu e pentru fata si irita.
Daca esti fata, penseta sau epilare, dar cu grija necesara pentru piele, nu sunt la curent cu detalii aici (fiind barbat ). Daca e posibil, epilare definitiva, stiu ca se face la centre medicale cu laser si costa mai mult, dar nu vei dori sa arati ca hitler cand vei fi o femeie tanara si frumoasa, nu?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Vorbeste neaparat cu parintii despre problema asta, daca ai apucat sa dai cu lama nu e bine deloc, iti creste tot mai mult si mai urat. Convinge-i sa te duca la un cabinet pentru epilare definitiva, cauta tu pe net ceva cat mai ieftin, si cu cat mai repede cu atat mai bine. Mama ta ar trebui sa te inteleaga fiind femeie. Pana ii convingi, foloseste doar o metoda de smulgere: ceara, folie, penseta, dupa care folosesti un tratament adecvat (gasesti tu retete pe net, cu masti, creme etc sau in cel mai rau caz chiar si un after-shave bland, ca un balsam ). E dureros, e greu, dar e mai bine decat cu lama, doar nu vrei sa arati ca Mitrea cand te faci mare!

| Zâmbărici a răspuns:

Aloooo daca esti fata cu sa ti-o dai cu lama?

PFFF o sa ti se aspreasca si o sa ti se inegreasca.

Cea mai buna solutie este CEARA.

Sunt benzi dinacelea cu ceara rece.

bye

| OanaG a răspuns:

Sunt creme anumea happy

Intreaba la farmacie despre crema "Farmec"
Are un continut cu "aloe-vera"

E foarte buna, incearca si nu ai sa regreti:*

Te :*

| dia_2587 a răspuns:

Omg femeie, cum sa-ti razi mustata cu lama?

| ecristinamc a răspuns:

Lulu

Dati-o jos cu ceara.Este cel mai indicat.

Cu penseta e cam dureros iar cu foitele acelea ce se trag e si mai dureros.

Sau crema cum vrei.

Pup

| ecristinamc a răspuns:

Apropo lulu.

Vezi ca nu e bien cu lama sau cu bigu'

O sa ti se indeseasca si aspreasca.

Am incercat eu pe picioare cu bigul si e oribil.

Tot ceara e baza.

Bye-bye

| SnicK a răspuns:

Foarfeca.Forfecuta de taiat unghii, cu aia poti face linistit.

| sergiu a răspuns:

In primul rand...cu grija sa nu te tai happy E ok daca ti-o razi cu lama, important e sa lucrezi fin si sa folosesti un aftershave sau ceva lotiune impotriva iritarii pielii. Asta daca esti baiat... iar daca esti fata, cel mai indicat ar fi cu ceara calda sau rece, parerea mea happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, acum sincer tu ce aveai in cap cand te`ai ras cu lama? Cred ca ti`e destul de clar din ce s`a raspuns pe aici ca lama e pentru orice alta zona a corpului(desi nici in alte zone nu prea e indicat) mai putin FATA. benzi cu ceara din comert sau ceara pur si simplu si pui pe cineva sa te ajute, cu durerea te obisnuiesti si se rareste in timp.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu drujbawinkingtongue:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu este un misto de 3 lei atunci : vorbeste cu parintii tai, cresterea pilozitatii faciale (pe fata )este o boala care se trateaza ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai fa cu lama! ceara e cea mai buna.

| madtiger a răspuns:

Nu e nimic rau in asta, depinde cat de des ti`o razi... tu ce varsta ai?

| ioanasweetful a răspuns:

Crema sau ceara!

| dea2009 a răspuns:

Cu banda...