| IssabellaBella a întrebat:

vreau raspunsuri sincere si fara bataie de joc. Deci am 14 ani. sunt fata si mustata mea e destul de vizibila ( razi, arati cat de prost esti ). Nu vreau s-o rad cu lama pentru ca stiu cat de mult va creste, am taiat-o cu foarfecuta pe unde se vedea mai bine, dar continua sa creasca. Am auzit de epilarea cu ceara, insa nu cred ca m-as putea tine de asa ceva, pe langa faptul ca doare nu pot merge saptamanal la salon. De ceva timp am auzit si de decolorare. M-am interesat, dar nu am gasit nimic. imi puteti da niste sfaturi? Are rost sa incerc asa ceva de la varsta asta? Maicamea spune incontinuu ca nu ma lasa, dar sincer ma simt prost in sinea mea. Daca ma apropii prea mult de cineva, se vede. As vrea pareri sincere, multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Deci in primul rand, daca te duci la salon sa te iei cu CEARA o luna-o luna jumate nu mai ai treaba! Cu bic-ul nu te sfatuiesc, cu foarfecuta la fel e si mai rau, creste si mai repede. Ai putea acasa sa te iei cu crema depilatoare..asta cam o data la doua saptamani. Dar cu ceara e ok, te costa doar vreo 5 lei asa ca nu trebuie sa te milogesti la mama

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste banda depilatoare

| JulyStorm a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi la salon, cumpara-ti o crema epilatoare si da-o jos altfel. Va fi mult mai bine si vei scapa de complexe. happy

| oana44m a răspuns:

Incearca sa smulgi firele mai vizibile cu o penseta

| exicodili a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si spune-i sa iti permita sa o inlaturi cu ceara, pentru ca e inestetic asa ceva.Nu conteaza ca ai 14 ani, doar nu te vei simti prost din cauza asta pina vei implini 18? Exista tratament special pentru asa ceva si pe urma n-ai treaba, asa ca spune-i sa te ajute in situatia data

| Pufhosu a răspuns:

La 14 ani nu prea are rosthappy

| dydy1974 a răspuns:

Poti sa incerci cu penseta (insa e cam dureros, dar eficient ), cu benzile de ceara speciale pentru fata (costa 2 lei si dureaza destul de mult)sau crema depliatoare(insa nu e la fel de eficienta) Funda?

| Huurem1234 a răspuns:

Nu stiu dar daca se vede asa tare poti sa iti iei de la magazin un fel de ceara secial pentru acest caz.