| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa iti razi mustata daca esti fata si cum? procedeul...big grin, cu lama e bun,, cu ce?happy cu ceara, cu ce?

28 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă lama și ceara, decolorează cel mai bine.
Mergi la hipermarket și cumpără Karaver, este destinat decolorării părului de pe față și corp.
Pa, pa.

neluL
| neluL a răspuns:

NU se rade mustata ta! Vezi ca sunt benzi de epilare speciale pentru mustata (fata) cu ceara
http://www.pcfarm.ro/......80%93-Veet
Sunt si mai ieftine intre 8 si 30 lei. Bafta!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Cu ceara sau cu benzi pentru depilare faciala.desi sfatul meu este sa te duci la cosmetica si mai mult de 10 lei nu costa. fundita?

| Meryem027 a răspuns:

Cu lama? Doamne fereste, nici sa nu te gandesti! Cu ceara. happy

| whatevernvm a răspuns:

Cu foarfecahappy

| Rayyy a răspuns:

Bună,
În niciun caz cu lama! Cel mai bine este dacă ai folosi ceara, însă te sfătuiesc să te duci mai degrabă la un salon. Poate plăteşti mai mult, însă măcar faci o treabă eficientă.

| Coriine a răspuns:

Sa o razi?:-s OMG,se va face ca la barbatihappy,o smulgi, cu ceara.O rareste si cand creste nu creste mai mult de cat a fost initial, cel putin la mine asa e.Prima oara mi-au ramas niste cojite, dar au trecut.Doarelaughing,nu cu lamastraight face,ca o sa iti ramana inauntru firele si se vor vedea,va fi acel aspect negru,si va arata oribil, o sa regreti toata viatalaughing.
Pa, pa!

| CataNuStieCeNumeSaPuna a răspuns:

Exista benzi epilatoare speciale pentru fata...tongue

| OddKidd a răspuns:

Este crema...Cu lama nu e bine deloc.Ce vrei? Sa iti creasca ca si la barbati? Doamne fereste.Crema sau ceara e cel mai bine.

| KingJulien a răspuns:

Nu,in niciun caz cu lama pentru ca iti va creste mai mult si mai urat, incearca cu ceara sau cu crema depilatoare happy

| Sebby a răspuns:

In niciuncaz cu lama, incearca cu crema sau cu benzi speciale pentru ras mustata, sunt vreo 5 lei 2 benzi de la farmacie happy.

| Andrea28 a răspuns:

Cu lama in niciun caz.
Cu ceara da.Pui ceara intr-un vas apoi o incalzesti pana se topeste jumatete din ea si astepti sa se raceasca timp in care se topeste si cealalta jumatate.O aplici in directia inversa a cresterii firului de par(la musteata parul creste in trei directii diferite).Ai grija sa nu fie prea calda cand o aplici. Dupa care o indepartezi.
Uite aici iti explica mai bine:
http://www.videojug.com/film/how-to-deal-with-facial-hair

| eDDy a răspuns:

Salut eu sunt baiat. Si nu suport mustata, si din pacate aia creste cel mai repede la varsta mea. Eu mi-o iau cu ceara, pentru ca smulge si radacinile. Cu lama daca incerci ti-o indeseste.

| iKatherin a răspuns:

Cu ceara! Daca te faci cu lama iti creste urat!

| dalia_7907 a răspuns:

Eu epilez mustata cu ceara calda, si apoi mai iau cu penseta daca mai ramane ceva.O iau o data la 10 zile, si e chiar ok. Nici sa nu te gandesti la lama.Cumpara ceara ca e f ok.te puphappy

| AndreiZz a răspuns:

Hei,epileazate cu cremabig grin in niciun caz cu lama daca esti fata credema.Iti cumpera crema o aplici, astepti 10 minute si o dai jos big grin

| vader a răspuns:

NU cu lama. Apeleaza la un salon de cosmetica.

| Ssya a răspuns:

Cu lama in niciun caz pentru ca o sa ai o mustata ca Mos Craciun. Cel mai bine e cu ceara sau cu benzile epilatoare Veet.

| AnneMarie27 a răspuns:

Cred ca cel mai bine este cu ceara>te sfatuiesc sa nu incerci cu lama. Sper ca te-am ajutat! fundita?batting eyelashes

| foca21 a răspuns:

Cu ceara e cel mai usor! cu lama iti creste mai mare si se ingroasa firul de par, asa cu ceara il trage din radacina si creste din ce in ce mai putin! bafta

| crissu_9850 a răspuns:

In nciun caz sa o razi cu aparate dalea...eu folosesc benzi cu ceara sau ma duc la salon si nu dau mai mlt de 10-15 lei de epilat mustatatongue incearac e mlt mai bine asatongueiar o cutie cuvro 15-20 de benzi nu costa mai mlt de 10 lei mximtongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ceara e mai bine... daca tai cu lama firele se vor taia doar la suprafata si se vor vedea cele din interior.

deci... cu ceara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai ok este sa mergi la salon, iar acolo te epileaza cu ceara. Daca ai cateva fire insa, poti sa ti le tragi singura cu penseta. Recunosc, pisca putin, dar merita pentru ca firul va deveni din ce in ce mai slab, iar pe viitor nu va ma creste asa mult. Succes!

| Alinα a răspuns:

Cu ceara. cu big happy cred...

| Carla_7454 a răspuns:

In primul rand cu lama nu ar trebui sa se rada o fata...nu e bine firul de par creste inapoi mai inchis la culoare si mai gros deci solutia ideala ar fi cu penseta si daca nu ai rabdare cu cearahappy

| oOdeeaA a răspuns:

Din pacate si eu am mustata. sad Dar te sfatuiesc sa nu ti-o razi ci sa ti-o decolorezi. Am o colega care care si-a luat-o cu ceara iar acum trebuie sa se faca saptamanal pentru ca creste mai des si mai urat. In plus e neagra si tepoasa. laughing

| Roby_7369 a răspuns:

Cu benzi care smulge!

| d3d3_1525 a răspuns:

Eu ti'as recomanda cerara.nicidecum lamahappy