| MaximSpeed a întrebat:

Este bun crema hidratanta cu musetel pentru un tatuaj de 6 zile? dau funda,

4 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Da,este buna. Un prieten de-al meu s-a dat.

| girlwattitude a răspuns (pentru BJK1903):

E buna ca ajuta la vindecarea rapida.dar sunt artisti care recomanda cremele pe baza de vitamine(A, E, D), pentru a mentine pigmentii intacti.Nu spun din auzite, spun pentru ca am prieteni si exact asta au recomandat tuturor.

| BJK1903 a răspuns (pentru girlwattitude):

Salut,eu nu l-am vazut doar cand se dadea cu crema. Si l-am intrebat daca e buna crema daca se da pe tatuaj si a spus ca da. Si stiu ca e buna si cea cu vitamina A, E, D. Numai bine happy

| girlwattitude a răspuns:

Hei.Poti incerca o crema hidratanta/unguent cu panthenol sau gelul de aloe vera.Dar, dupa cum bine stii, inainte de acest proces, spala bine mainile, eventual cu un sapun cu ph neutru.Sau incearca cremele pe baza de vitamina A si E, care sunt foarte bune, la randul lor.Crema de galbenele si musetel, afecteaza si ataca pigmentii din tatuaj, iar acesta nu va mai arata atat de,, viu,, ca la inceput.Nu dai cu spirt, nu expui tatuajul la parul de animale, soare, praf sau transpiratie.Insa,cred ca stiai deja lucrurile acestea.Deci,evita crema de musetel.Succes!