| MihaDiva a întrebat:

Am un tatuaj de 4 zile si inca nu a facut coji. Este normal? Mai trebuie sa folosesc crema prescrisa ( 4 zile ) pana incep sa cada sau trec la cea hidratanta?

Răspuns Câştigător
| Roobeertaa a răspuns:

Buna! Este normal,si mie dupa ceva zile mi-a facut coaja,dar am dat cu crema de galbenele(naturala),cu cat mai putin alcool, pana s-a dus si coaja si in locul ala sa feresti produsele cu o concentratie mare de alcool(creme, spray, parfum etc.)foloseste crema prescrisa doar de aia e prescrisa, asta daca nu vrei sa iti faca coaja si cand pica sa pice toata culoarea si sa ramai cu niste "tente"de tatuaj.Bafta!

| Roobeertaa a răspuns (pentru Roobeertaa):

Buna,nu imi permite sa iti dau mesaj dar iti pot raspunde aici:*Dupa 9zile si mai departe a facut cojite mici, dar deoarece il tratm mereu cu crema cand imi masam seara putin ele se desprindeau foarte usor si gata, nu trebuie sa lasi sa se faca coojitele, iti recomand crema de galbenele de la plafar sau naturiste(fara alcool)si sa dai mereu cu ea zi de zi, nu este colorata de aia o poti purta si ziua.Nu lasa foarte mult timp fara crema deoarece pielea o sa se usuce si face coaja si daca o lasi prea mult o sa se ia cu culoare.La piscina "ocoleste putin apa" la strandurile cu nu prea buna siguranta si dai cu crema(eu am dat timp de 2 luni si a ramas perfect in ciuda vorbelor dela unii ca o sa faca coaja si restul am ascultat pe cel care mil.a facut si a avut dreptate cu crema):*

1 răspuns: