| Goddessss a întrebat:

Este cineva de aici care are piercinguri?

27 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Eu nu as umbala cu haine zdrențuite pentru că mi-ar fi frică că ar zice lunea despre mine că sunt o zdreanță

Tot din categoria aceasta nu imi fac rău singur.

Dar să îți spun ce a pățit o prietenă foarte bună pe care am iubit-o mult mult de tot.

Si-a băgat un percing în buric apoi buricul s-a infectat cu o infecție la care nici un antibiotic sau medicament nu ii făcea față

Și tot sa găurit si tot s-a infectat și începea să se extindă infecția și pe zi ce teecea tot mai multă carne se transforma în infecție și nimeni nu găsea nici un fel de medicament să oprească acest proces de buodegradare.
Până la urmă sa făcut o gaură și intra aerul în intestine

Au apuscat-o cu un fel de clește de carnea dinprejurul găurii și au tras de pielea de pe ea cu un aparat care ținea carnea stransă în speranța că o sa se lipească la loc

Dar tot purou puroi infecție peste unfecție

Dureri continue si carnea nu s-a lipit timp de 6 ani

Abia acum i-s-a lipit pielea la loc dupa 6 ani de chin si groază!

| Goddessss explică (pentru RxTx):

Ce naspa. Nu mi as face piercing in buric niciodată

| Celcestietot a răspuns (pentru RxTx):

Ce nasol sad

| iRobby a răspuns (pentru RxTx):

Unde s-a piercat prietena asta a ta? La gigi puscariasul?

| Goddessss explică (pentru iRobby):

Păi cam nașpa situația dacă era la un salon normal.
Ori ii cum zici tu, ori pur si simplu corpul ei nu a acceptat bijuteria si no.

| sierra1 a răspuns:

Anamaria13m73829j
AntonelaCK
Harjupaula3466

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai reusit pana la urma? big grin

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Daaa lol. Acum am 3 in lobul urechii.
Deja l am dezinfectat de vreo 5 ori si nu e ok atâta de mult. tot simt la al doilea niște durere, dar nu e rosu sau umflat.
Oricum mi-am pus aur alb in ureche sa nu am probleme. Sper sa ne revedem cu bine in 2 luni.
Doamne nu m-a durut deloc, dar daca il mut pe cel de al doilea, simt asa o chestie si ma sperie puțin.
Oare e adevărat ca nu trebuie scoți bijuteria deloc 4 săptămâni atunci când o curat?
Arata super fain

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Pai nu o scoate. Las-o acolo putin. Si nu mai misca mereu de ea.
Ma bucur ca nu a durut, desi nu inteleg cum nu laughing Bine ca arata fain, like.

Mie imi pare ok din ce zici. Numai sa nu mai pui mana aia mereu acolo, lasa-i sa se aseze big grin

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Jur, deloc. Am dat gaura cu ac steril si efectiv durerea era maxim 3 din 10.maximmm.
Acuma l am dat cu apa călduță si sare.
Nu il mai mut, ca mi tare frica de ala smr de nu
?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Atunci esti tare, ai sange in tine. Cred ca e mai mult in capul meu laughing.

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Da tot ma tem acum. Serios de nu.
Oricum e doar prima zi când corpul meu accepta o componenta noua.
Ne vedem intr o săptămână cu durerea si in 2 luni cu restul
Da doamne sa fie bine.
Jur, la durere nu am simțit mai nimic când l am făcut. Asta depinde mult de fiecare persoană. La capitolul asta stau super bine. La capitolu frica, foarte prost.
laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Sigur. Vedem intr-o saptamana. Singurul lucrul rau ce ti s-ar putea intampla, e sa puna smecheria stapanire pe tine laughing

Nu ai simtit de la adrenalina.

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Ba da lol.
Deja parca vad ca o sa ma dau eu mare prin liceu cu ce am (asta bineînțeles când imi pun eu cerceii aia badass cu craniu sau aia cu stele si flori si țepi si aia rotunzi).
Bine asta in 2 luni lol.
Cerceii ăștia creează dependenta. Serios de nu.
Tot mai vreau si vreau intruna.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Te controleaza laughing e... decepticon.
Si nu pune excesiv, este frumos intr-o oarecare masura.

Si pana te dai tu mare prin liceu cu pandemia asta... te dai mare prin facultate laughing

| Celcestietot a răspuns:

Nu, pentru ca atrag fulgerul obiectele metalice!

| Goete a răspuns (pentru Celcestietot):

Dar eu am pirțing de lemn si fratele sorei mele, de plastic.
Astea ce atrag?

| Celcestietot a răspuns (pentru Goete):

Cel de lemn atrage norocul daca bati de 3 ori in el, iar cel de plastic este bun, pentru ca se degradeaza cu mult mai greu. big grin

| Goete a răspuns (pentru Celcestietot):

Atunci e o decizie buna, Foarte Multumesc!
Imi pun unul de lemn... acolo laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Goete):

La fel iti recomand si eu, bine gandit. Cu multa placere! laughingwinking

| Sofer a răspuns:

Nu am asa ceva dar arata fain.

| LPCTSTR a răspuns:

Ti se pare ca piercingurile se incadreaza in "beauty & fashion"?

| Goddessss explică (pentru LPCTSTR):

Da unde?
În, știință si filosofie?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Goddessss):

Mno, poate in "hobbies & pets", "conversatii" sau "adolescenti"

| Goddessss explică (pentru LPCTSTR):

Pt. mine e beauty. Vedem, poate il schimba adminul