| Papusa_1623 a întrebat:

Este mai buna crema sau benzile de ceara de la veet? Am incercat benzile dar nu miau placut.Si cu crema cit timp nu iti creste parul?

Răspuns Câştigător
| MissAvocado a răspuns:

Eu nu m-as da cu crema, adica gandeste-te ce toxine si porcarii contine crema aia daca iti cate parul imediat fara nici o durere adica cine stie ce toxine sunt care iti oamoara parul imediat... si totusi eu ti-as recomanda (nu stiu cum se numeste) paratul cu rezerva : bagi o rezerva de ceara inauntru astepti o jumatate de ora apoi intinzi ceara, pui banda, fasia aia speciala si tragi ...iti garantez ca dupa a 3-a incercare nu o sa te mai doara deoarece organismul ti se obistnuieste adica eu prima am avut o durere mare iar a 2-a mai mica si la a 3-a nu am mai spus nici MRR deoarece m-am obisnuit si partea buna : trebuie sa te epilezi doar odata pe luna si cu cat te epilezi de mai multe ori (cu ceara spun) cu atat ti se rareste parul deoarece i se smulge firului radacina si in acel loc nu va mai creste par deoarece nu mai poate creste.
Totusi eu nu iti recomand crema deoarece cum am spus este foarte toxica si parul dispare doar de la suprafata dar radacina firului ramane si de aceea daca tot folosesti ceara parul va creste mult mai repede, si, sti cum se spune in popor : '' Sufera baba la frumusete '', adica daca vrei sa ai mult timp picioarele subratul fine si delicate mai bine vei folosi aparatul de care ti-am spus mai sus
Mult noroc si sper ca daca incerci o sa te acomodezi cu asta la fel de repede ca si mine happy

6 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Cu crema 1 saptamana chiar 2. Depinde de organismul fiecareia dintre noi.
Pa, pa.

| Biia14 a răspuns:

Sa nu folosesti veci lama!

| christina1370 a răspuns:

Am incercat si eu benzile si. n-a iesit nimic.
Crema e bunicica. dar parul creste, ca la orice crema, in cateva zile. 2-3-4.
Personal, folosesc ceara calda. E sfanta. Doare, dar nu atat cat ma asteptam, dar cateva saptamani stai fara griji. happy
xoxo

| beby_6532 a răspuns:

2 zile maxim straight face ia-ti un epilator mai bine. nu te lipesti si dureaza mult.

| CarmenAndrada a răspuns:

La mine daca ma epilez cu crema in 4-5 zile maxim deja imi creste parul... poate ar trebui sa incerci cu epilatorul sau cu lama( desi iti creste si mai repede)

| Denisa60 a răspuns:

Deci iti recomand epilatorul e suuper tare ...benzile sunt aiurea am folosit, insa sunt oribile straight face, crema e naspha ...insa ceara ceara in aparat de incalzit ceara e mult mai OK ca benzi dar tot epilatorul e la puterewinking