| anonim_4396 a întrebat:

Este o idee buna,sarafanul ca uniforma pentru scoala, la clasa a 8-a?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare o prostie imensa ideea de uniforma. Ar trebuii sa iti cumperi vreo 4 sau 5 ca sa ai cum sa le schimbi ca doar nu sta cineva sa le spele in fiecare seara si nici sa iei de doua ori aceiasi bluza nu mi se pare ok, transpiri totusi. Majoritatea profesorilor din generala spuneau ca uniforma e utila pentru a ne concentra pe invatat. De unde pana unde asta nu stiu. Poate as fi avut mai mult timp de invatat daca nu as fi stat cu feonul pe uniforma pentru a fi sigura ca ma primeste la scoala.

| Cristal11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ea se referea daca e bine sa poarte sarafan ca unoforma. nu ca aceea e uniforma.
Poate conditia este sa poarte bluza alba

| kzd a răspuns:

Cred ca lumea ar trebui sa poarte ce vrea, cum fiecare om este diferit asa si modul in care se imbraca este normal sa fie diferit.

| Katoky a răspuns:

Buna!
Deci e bine ca s-au pus unfiormele la unele scoli pentu ca acum ce conteaza cu ce ne imbracam la scoala venim sa invatam nu sa ne aratam hainele si decat sa fie batjocoriti unii care nu au bani care vin cu fel de fel de haine ieftine si din astea.
Si hainele nu trebuie sa fie schumpe de firma pentru ca is doar ca sa nu ramnem goii.
Te pup!

| Capriciu a răspuns:

Este o idee buna, fiindca acum nu se va mai defila moda prin scoala, deoarece se duce sa se invete nu la defilat.Toti asa vor fi egali nimeni nu va fi mai prejos, fiindca multi nu is pot permite multe haine si noi mai ales si de multe ori poate fi injosit din acest lucru. Daca s-ar putea ar fi necesar de a avea 2 uniforme pentru a va putea schimba.

| Cristal11 a răspuns:

Da,este o idee buna.

| Maria_Roxana_1990_bT8p a răspuns:

Draguta mea sarafanul la clasa a 8 a nu arata prea bine! Este penibil sa fii inalta cat ursu' si sa porti sarafan! La cele mai scunde poate arata mai bine!

Ai 14 ani nu 10! Nu trebuie sa ne luam dupa batutii astia in cap de la invatamant!

Si daca cu adevarat vrei sa porti/esti obligata incearca sa-l accesorizezi cu niste abtibilduri, ecusoane, sa ii faci niste desene etc..Ar arata mai bine!

Parerea mea ar fi ca o camasa/bluza/tricou alb/negru ar fi foarte potrivit! Si o cravata de asemenea nu am nicio problema dar nu pui tu copilu' sa poarte sarafan la clasa a 8 a! Nu zic nici sa se imbrace ca niste fotomodele dar nici chiar asa!

Parerea mea e ca nu este o idee buna!

Te pup:*Ms. ca ti-ai facut timp de raspunsul meu!

| crimena22 a răspuns:

Este dragut, dar ar merge un tricou alb sau o camasa alba si o fusta sau o pereche de blugi negri.

| Andreea_3094 a răspuns:

Nu,aratam toti ca niste puscariasi big grin!

| MissCh_Christianna_1989 a răspuns:

Nu, in clasa a8a nu ar trebui ca elevii sa fie obligati sa poarte uniforma. Pentru ca mai au doar un an de scoala si nu are rost sa isi cumpere uniforma.
Un tricou alb este indeajuns big grin