| domnitaRalu a întrebat:

Este rusinos sa porti blugi rupti sau nu?

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, de aia sunt pline magazinele de ei.

| georgiana999 a răspuns:

Daca nu sunt rupti fix sub linia fundului... nu e rusinos laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Răspunsul e pentru @ MozejRO
Postezi pe aici toate tâmpeniile, de parcă ți-ar sta cineva cu pistolul la tâmplă și te-ar obliga să faci spam...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cât de rupți? Cam așa→ http://imgur.com/a/UmQFg?
Le spui că te-a atacat ursul. :))

| deeeaqq a răspuns:

Depinde unde sunt rupți...

| Legion7X a răspuns:

Nu știu ce să-ți spun exact cred că depinde de vârstă, fumurile din cap luate din afară or de la tv în raport cu moda tineretului ca să zic așa extravagantă.
Uneori îi poți purta alteori nu este o idee bună în anumite situații îmbrăcămintea contează.

Uneori plugi prea rupți purtați după o anumită vârstă dă un aer neserios, extravagant, or vagabonțesc depinde de stilul preferabil.
Dar îmbrăcămintea ține mult și de Țară ca mentalitate. Noi avem foarte mult rural, moda cu bulgi rupți sau tricouri rupte sub forma unei gheare de tigru sunt văzut ca o destrăbălare, neseriozitate dar, mă rog asta este o părere a mea.
Eu sunt băiat și mai port uneori vara blugi rupți dar, nu chiar foarte rupți ci mai suportabili potriviți în normele societăți.

Iarna nu am purtat niciodată blugi rupți deși, îi vedem pe alți cu tremurau de dragul de ai purta.
Este alegerea ta sau măcar dacă porți să nu fie prea rupți precum Tom Sawyer când umbla desculț și zdrențuit cu prietenul său Joe indianul

Aventurile lui Tom Sawyer - Mark Twain

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e rușinos. Ține de gustul fiecăruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal nu cred că există haine rușinoase.
Dacă tu porți hainele cu încredere și nu încerci să pretinzi ca ești ceva ce nu ești prin haine, nu are de ce să-ți fie rușine.
(Personal cred că singurul lucru rușinos este să porți haine murdare/care miros urât/nespălate atunci când ai posibilitatea să le speli)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este rusinos Este de prost gust.

| PumpkinDoll a răspuns:

Porti ce vrei daca iti place

| Victoria18 a răspuns:

Eu cred ca asta depinde de persoana. Daca esti o panarama normal ca nu vei simtii rusinea. Dar daca esti o persoana serioasa ca mine automat vei simtii rusinea in a purta asa ceva. Mi se par destrăbălaţi blugii astia.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

De ce sa fie rusinos, asta este moda si stai linistita, altele poarta gentile pe cap si nu se mai rusineaza rolling on the floor

| wonderwoman123 a răspuns:

Wtf. Suntem in 2k18 si cred ca oameni mai "clasici" au incetat si au acceptat. Pana si bunamea care anul trecut imi scotea ochi ca port blugi rupti a incetat. Suntem o societate moderna si putem sa purtam ce vrem. Daca vreau sa imi iau o pereche de blugi rupti sub fund imi iau. Atata timp cat deciziile tale nu ranesc pe nimeni nu e o problema si cred ca orice om normal isi da seama.

| mlfz13 a răspuns:

Asta depinde doar de localizarea rupturii.

| Señor1ta a răspuns:

Depinde de locație, adică dacă mergi într-un mediu strict, școală, facultate, serviciu, mai bine optezi pentru o pereche de pantaloni fără rupturi, dar dacă ieși în oraș... asta e moda...

| username1053847 a răspuns:

Nu mai conteaza nimic ba frate, porti ce vrei, o viata ai asa ca traieste-o cum vrei.

| Maria_Lisa_2001 a răspuns:

De ce ar fi o rusine? Fiecare poarta ce ii place si ce vrea.

| ecf a răspuns:

Da, este ilegal

| Afrodita091238654 a răspuns:

Nu. Fiecare se îmbracă cum ii place și vrea cui nu-i place sa nu se uite... Și dacă tu te simți bine în ceea ce poți să nu îți pese de ci zic guriele rele.