| larisa212121 a întrebat:

Este un magazin online "Vmzona", cum se procedeaza, e bun? Nu prea inteleg cu marimile.

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Setează limba română din colţul de sus, dreapta.
Eu dacă-mi iau o bluză, selectez mărimea mea normală M. Nu prea mă iau după tabelele alea.
La încălţăminte port 38 şi cu rigla mi-am măsurat talpa şi chiar am 24 de cm aşa cum scrie de obicei prin tabelele online.
Eu mi-am comandat de aici nişte tenişi şi m-au ţinut un an, de fapt îi mai am şi acum, dar m-am plictisit de ei.
Dacă-mi spui ce doreşti să cumperi, te ajut cu detalii mai exacte.
Dacă vrei informaţii legate de cum să trimiţi o comandă, îmi poţi spune.

| larisa212121 explică (pentru Neo12):

Da,vreau sa-mi iau o bluza si cand trebuie sa ma inregistrez imi spune sa scriu in limba latina?laughingiar la marime imi spune S-M, adica? siii magazinul e in Romania, adica platesc doar 12 sau 13 lei nu?

| Neo12 a răspuns (pentru larisa212121):

Păi mărimea la bluză e între S-M
Gen mărimea S corespunde cu 32, iar M cu 36 şi bluza asta S-M e cam 34, ceva de genul, nu ştiu cum să explic.
Păi şi eu m-am speriat când am văzut că trebuie să fac cont cu alea scrise în latină, dar n-am făcut.
Dai adaugă în coş, după dai finalizarea comenzii.
Şi mai apoi îţi apare acolo Comandă rapidă fără înregistrare. Completezi cu datele tale şi după aştepţi să fii contactată ca să confirmi comanda.

| larisa212121 explică (pentru Neo12):

Mersi mult, si inca ceva, in cat timpa junge comanda, platesti doar transportul de 12, 5 lei nu?

| Neo12 a răspuns (pentru larisa212121):

Mie comanda îmi ajungea în ziua în care am confirmat-o sau a 2 a zi, de cele mai multe ori.
Din câte ştiu, comenzile le livrează în 1-3 zile lucrătoare.
Transportul e 12, 5 lei la orice comandă.

| Anonimm2005 a răspuns (pentru Neo12):

Si eu am trimis mesaj la ei, am vrut sa imi iau o pereche de blugi modelul ce il purta era M(mie mi se părea xs) din cate am inteles M corespunde dupa table cu 40/42 si nici nu stiu ce mărime sa imi iau nu stiu cum sa procedez

6 răspunsuri:
| VD_Dragoș_1998 a răspuns:

Prin ce fel de transport iti vine comanda prin Fan Curier?