eileen
| eileen a întrebat:

Este vreun tratament care da rezultate in ceea ce priveste indesirea parului? Eu am parul foarte rar si vreau sa il tin lung dar nu reusesc pentru ca imi cade mult... oricum nu e el des de la natura...

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Si eu am avut parul rar, dar acum e destul de des, eu am facut un tratament pentru indesirea parului si contra caderii parului.
Regeneratorul de par l-am gasit la plafar si se cheama,, Pudra de cedru,,
Reteta: doua lingurite de cedru, un galbenus de ou, zece picaturi zeama de lamaie, doua lingurite apa calduta.
Compozitia se aplica pe par si se lasa 40-45 de minute dupa care se clateste foarte bine. Tratamentul se utilizeaza trei luni de cate doua ori pe saptamana(eu din comoditate am aplicat o data pe saptamana), e putin dezgustator la folosire dar e foarte eficient si are randament 100%, eu abia am terminat tratamentul si sunt foarte multumita! De asemenea, dupa fiecare spalare pe cap foloseste sampon si balsam de par!

| Bchchdjfufuf a răspuns (pentru DenissaDeea):

De unde mai exact ai luat pudra de cedru, am cautat in tot orasul si nu am găsit.

22 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Hm. te tunzi cheala si gata!laughing Tu stii bine ca le-am folosit pe toate si unele tratamente au fost eficiente, altele nu.La tine cred ca este ceva genetic.Iti recomand tratamentul cu capsule Revalid. Dar sa te tii de el! se ia timp de 3 luni de zile fara intrerupere.Si.tunde-l putin si deshappy

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Multumesc de retete si eu sunt cu chelie avansata... dar sunt constienta ca mi-am pierdut interesul de vreo 10 ani de zile sa mai fac vreun tratament. Totusi cel cu pudra de cedru parca l-as incerca... Multumesc

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite eu am parul lung si stii cum al intretin folosesc sampon de la ELSEVE anti rupere si masca tot din aceeasi gama, apoi o data la saptamana fierb coaja de soc si ma clatesc cu acea apa, indeseste foarte mult parul si tot odata al si regenereaza.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

La teleshopping e o solutie aparuta recent...incearc-o!laughingPoate o sa mearga... daca nu asta e...tot chelia rezolva problema...winkinglaughing

| kh1ss a răspuns:

Da. poti sa te dai cu ulei de ricin. il gasesti in farmacie. este f eficient tongue

| zuzukaeu a răspuns:

Eu iti recomand cu incredere sa folosesti o masca de 2 x pe saptamana cu ulei de ricin, da sa te tii de ea cateva luni sa nu renunti din comoditate pentru ca tu vrei un par des asa ca sacrifica-te si fa acest efort iti promit ca nu o sa regreti.
1 lingura ulei de masline, 1 lingura ulei de ricin, 1 lingurita vit A uleioasa, 1 lingura balsam si un galbenus de ou.se amesteca bine si se aplica pe parul umed la radacina si pe lungimea parului lasi acoperit cu prosop si lasi 40 min apoi speli f bine parul faci asta 1 sau de 2 x pe saptamana macar 2 -3 luni mult succes in plus creste f repede parull eu asta fac in prezent.bafta!

assiris
| assiris a răspuns:

Da o adresa de YM sa-ti trimit niste materiale de citit in acest sens

| Oprea_Cleopatra_1969 a răspuns (pentru assiris):

Georgetamaly@yahoo.com

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vezi k in nu`s ce revituta de-asta mica - click pentru femei sau asa ceva, e un material despre par frumos si. acu` de doua zile e pe piata! Ai fost la dermato? Fumezi? Lasa-te!, treci pe verde, + celelalte culori!( leg/fr) Succes!

| Sἶrenἶa a răspuns:

Sunt multe dar eoo o s iti dau unul natural fara.prea mult efort:: ai nevoie de -2-3 catzei de usturoi pisati bine, 3 linguritze d miere d albine, o lingura de ulei de ricin, 3 galbenu stiuuri de ou si 5 linguritze de ulei d masline. Se amesteca tuaTTe ingredientele pana cand obtzii un contzinut omogen. Se aplica masca p parul uscat sh se maseaza timp de 5-10 minute scalpul sh radacina firelor de par. Se acopera apoi capul cu un prosop caldutz sh se sta cu masca timp de o ora. La final iti speli parul cu putin shampon hidratant sh apa din abundentza. Aceasta masca se recomanda o data pe saptamana, iar in cazurile grave de cadere a parului de 3 ori pe saptamana, asociind si tratamentul cu ulei de ricin. [[am luat sh eoo d undeva] tongueP :*****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, si eu parul rar de la natura si eu as vrea sa il las lung da nici eu nu prea am reusit deloic, acum chiar vreau sa incerc totul, eu ma dau cu ulei de ricin la fiecare spalare cei drept mi se pare ca imi creste parul destul de repede dar o sa incerc masca cu pudra de cedru happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o intrebare pentru cine a spus de tratamentul cu pudra de cedru.cum se aplica? pe parul umed sau uscat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau eileen, am eu un tratament pentru parul tau fi atenta :1 galbesnus de ou il amesteci cu 3 linguri de miere, 3 linguri de ulei de masline, o lingura cu ulei de ricin, o lingura ulei de cocos, o lingura ulei rozmarin, o lingura ulei jojoba, 10 picaturi vitamina A uleioasa de la farmacie si vitamina E Ulei sau o capsula si ultimul ingredient este sucul de la o lamaie. le amesteci pe toate bine si le aplici pe par si dupa o ora te speli...repeta asta in fiecare saptamana pentru cateva luni si o no sa iti mai recunosti parul... e magie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica pe par ulei de cocos ramai cu el cel putin o ora ar fi mai bine sa iti infasori parul intr-un prosop si sa ramai cu el peste noapte.o sa ai un par sanatos plin de stralucire , volum , vitalitate...acesta este un truc indian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica pe par ulei de cocos ramai cu el cel putin o ora ar fi mai bine sa iti infasori parul intr-un prosop si sa ramai cu el peste noapte. o sa ai un par sanatos plin de stralucire, volum, vitalitate...acesta este un truc indian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te cu ulei de masline

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de masline nu mi se pare grozav, cred ca am inceput sa il folosesc de vreo 2-3 ani, singur sau cu alte ingrediente, precum in mastile pe care ti le-au recomandat celelalte persoane. De altfel, am folosit si ulei de ricin, si iarasi nu am observat mare lucru. Depinde fff mult de genetica, de mostenirea de la parinti. Stresul este un factor major pentru caderea parului. Eu te sfatuiesc sa incerci masca cu pudra de cedru, pe care o voi incerca si eu. si iti recomand, daca ai posibilitatea, sa iti cumperi sampoane si balsamuri din strainatate, pentru ca cele romanesti nu sunt bune de nimic, sunt facaturi, desi brandul este cel international ( nu conteaza ca e Loreal, Elseve sau Garnier), sampoanele sunt facute pe meleagurile nostre sub egida brandului de renumebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as putea da eu niste detalii despre un tratament eficient... da add la id: evanescence4ever_m, sau mail la aceasta adresa pentru a-ti oferii informatiile necesare. o zi buna

Alte răspunsuri
| neyllini a răspuns:

Iti recomand sa pui o sticluta de ulei de ricin in samponul pe care il folosesti...si te speli de 2 ori pe saptamana...la mine a dat rezultate...am parul lung...mai jos de sani... i-am taiat varufurile si nici macar nu se observa ca l-am taiat...iti recomnd si o masca naturala... 2 lg mici de miere... 2 lg mari de ulei de masline si un galbenus sau 2...depinde de cat de lung ti-e parul... sper sa ai si tu aceleasi rezultate...succes

| emoerson a răspuns:

Vreau sa stiu unde pot gasi si eu pudra de cedru, am fost la 7palfaruri si nimic, nu e degasit, ma poate ajuta cienva? mersi.