| maya23_6465 a întrebat:

Imi cade parul foarte mult si nu inteleg de ce, sa fie o lipsa d vitamine, nu este foarte lung, dar imi cade mult. Un sfat pentru caderea parului, ce as putea sa folosesc, un tratament?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratament cu ulei de masline, combinat cu ulei de ricin(de 2 ori pe saptamana, cateva picaturi, lasi pe par cam 2 ore, apoi clatesti. poti sa te acoperi pe cap cu un prosop umezit in apa calduta).

mai sunt tratamentele de la revalid

daca nu merge nicicum, mergi la un doctor sa vezi de ce iti cade totusi, ca sa-ti dea tratamentul potrivit.incearca,daca vrei, intai asta cu uleiurile.bafta happy

ps:nu-l pieptana cat e ud, nu-l spala cu apa prea fierbinte si nu-l usca prea des cu foehn-ul. fa-i masaj la samponare, circular, cu buricele degetelor.

9 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Ia niste vitamine pentru par spciale, gasesti la farmacie, si un tratament impotriva caderii, iti recomand chelstop sau gerovital, ambele le gasesti la farmacie

| kathessa a răspuns:

Masca cu galbenus de ou. E toamna, e normal sa mai cada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consultă un medic dermatolog pentru diagnostic şi tratament.
Poate fi o carenţă de vitamine, analize de sânge în completare.
Ulei de ricin combinat în mod egal (cantitativ) cu ulei de măsline, se frecţionează pielea capului (maxim 30 de picături pe frecţie), se lasă timp de două ore să acţioneze, apoi se spală cu şampon vitaminizant (B5), un balsam fortifiant şi o mască puternic hidratantă îţi poate veni în ajutor.
Pa, pa.

| maya23_6465 explică:

Multumesc pentru sfaturi, o sa tin cont de ele, promit sa le incerc :*

| kitty10 a răspuns:

Folosesti fixative sau spume de par? Daca da as zice sa stai departe de ele o vreme. Dupa ce te speli pe cap fa-ti o masca din miere de albine j galbenus de ou si il aplici pe par.Ai grija atunci cand te piepteni sa o faci usor si de 2 ori pe zi.Iti mai recomand tot dupa spalare sa te clatesti cu otet.Si el ajuta si iti face parul mai puternic.De asemeni incearca sa ai o alimentatie echilibrata...cat mai multe legume si fructe.

| ivyla a răspuns:

Depinde de varsta.Eu am 16 ani si imi cade deoarece am lipsa de calciu si ca am colturile arse. Daca nu ai 18 ani inseamna ca e acelasi motiv si trebuie sa mergi la tuns sa iti i-a un cm. din par si sa iei mai multe vitamine. Daca ai peste 18 ani inseamna ca devii adult si iti cade daorita varstei.

| camino a răspuns:

Incearca cu orice produs care contine minoxidil (nu conteaza firma)

| roxana_8892 a răspuns:

Buna, eu folosesc ulei de ricin simplu...stai cu el pe par 3-4 ore, apoi te speli. ti-l recomand... mie mi-a dat mult puf pe piele si firicele de par!