| dydy8191 a întrebat:

Eu am parul cret. vreau sa il indrept dar nu stiu cu ce se indreapta mai bine cu placa sau cu peria. si nu prea imi sta drept cu ce sa ma dau ca sa stea mai mult timp drept?

5 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Cu placa se îndreaptă mult mai bine. Dacă vrei să rămână drept ai nevoie de o placă bună. Un alt truc eficient ar fi să-l îndrepţi întâi cu peria şi apoi cu placa.
Nu da cu fixativ după ce l-ai îndreptat. Îl vei arde rapid.

| MACookie02 a răspuns:

Pai mai buna este placa insa iti arzi parul fara sa-ti dai seama,mai ales daca nu este de foarte buna calitate(placa).Eu te sfatuiesc sa ai grija de parul tau si il ingrijesti cum terbuie,sa-ti tai varfurile regulat, sa-l speli cand e nevoie, sa foloesti balsam...Sa stii ca exista sampoane si balsamuri de par speciale pentru asa ceva.Se gasesc ceva mai greu, intr-adevar dar daca cauti o sa gasesti.Acestea sa-r putea sa fie chiar si mai scumpe, dar depinde si de firma pe care o alegi.Eu ma incred in produsele bio si le iubesc.Iubesc natura. Daca si tu o iubesti,cred ca o sa ma intelegi, daca nu o sa ma consideri o ciudata.laughing Treaba ta. Daca te intereseaza, incearca la Lush sau The Body Shop.Offf...parca am vorbit cam mult dar imi place sa sfauitesc oamenii.

| CautNume a răspuns:

Te intelegcryingfara placa = no life

| Lilia_1576 a răspuns:

Pentru a se mentine mai mult timp e nevoie de o placa buna cum ar fi de la Remington, intinde parul f bine si il mentine pana la spalarea urmatoarea. si inainte de ati indinde parul foloseste un spray de la syoos shine boost...

| Andree_9374 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi placa dar inainte sa il indrepti foloseste spray-ul syoss heat protect. http://www.syoss.ro/index.php?id=78