| Anniiii a întrebat:

Parul meu are foarte mult volum si e ondulat spre cret. Nu stiu ce sa fac ca sa stea drept, am incercat mai multe variante. L-am uscat cu peria, astfel incat sa stea drept, nici asa nu a stat. Mi-am cumparat peria rotativa "Instyler" crezand ca va sta drept... poate ca nu stiu eu cum sa-l indrept, totusi.
Sugestii?
PS:Nu tin neaparat sa-l am drept, doar ca uneori ma plictisesc de parul meu cret laughing. Deci, va rog, daca stiti vreo metoda sa-mi spuneti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TwixulDrept a răspuns:

Poi cam singura solutie ar fi placa de intins parul... inainte sa o folosesti te dai pe par cu un spray protector sau un ulei/ o crema ceva cauti la magazin ( supermarket) eu una am sprayul protector de la Syoss. Uite aici un tutorial cum sa ti-l intinzi cu placa:
http://www.youtube.com/watch?v=W1okpRdegCY&translated=1
Alta solutie chiar nu ai, iar sampon din acelaa pentru a-l indrepta nu o sa ti-l tina deoarece presupun ca ai par aspru ( daca nu ar fi aspru nu ar rezista onduleurile tale ) deci, nu o sa-l tina mai mult de 1 zi.
Sper ca te-am ajutat! Bafta! :*

6 răspunsuri:
| annna a răspuns:

Cu placa?big grin ce zici

| GuessWho a răspuns:

Incearca un sampon pentru par drept.
Sau o placa din ceramica pentru a nu. ti arde parul.si ca sa fii mai sigura il dai cu ulei hranitor.big grin
Alte metode nu mai stiuhappy
Doar daca nu vrei sa ti-l faci cu fierul de calcatlaughing

| deea17_7351 a răspuns:

Cumparati un ulei de la kallos se numeste glossy restructural crystal fluid... si dupa iti intinzi parul` cu placa se vede superb :X

| Anniiii explică:

Am uitat sa mentionez ca am si placa, dar nu este cu placi inguste.Parul se indreapta, dar are mult volum si in 10-20 de minute varfurile se onduleaza.
-este din ceramica-

| ionutzastietot_2041 a răspuns:

Placa de par... o dai la minim de grade cauta placa asta euimitoare ps; si eu sunt in acceasi situatie dar nu mii sa deteriorat pana acum parul i cearca placa asta e uimitoare:REMINGTON style ceramic straight 230 0 C

| geo_9829 a răspuns:

Iar daca ai sa folosesti o placa de par sa iti cumperi si un spray care sa til dai inainte de ati indrepta parul ca sa nu se arda