| biancaalexe a întrebat:

Eu am parul ondulat spre cret ( nu cret de tot), pana putin mai jos de umeri.De multe ori am incercat sa imi fac parul cu placa dar dupa 10 minute dupa ce il indreptam, se incretea la loc.Am incercat si cu fixativ si degeaba.De ce? crying Ce sa fac sa stea drept? sad Funda big grin.

Răspuns Câştigător
| DdDdde a răspuns:

Pai da de mai multe ori cu placa si cumparati o protectie de par. poti intreba la coafor dar costa destul de mult vreo 70 de lei dar iti ajunge un an plus ca nu trebuie sa pui mult pe par.

2 răspunsuri:
| Casandra a răspuns:

Exista un fel de crema pentru par la 50 de lei,cu care te dai, apoi te faci cu placa, si sta intins...intreaba prin magazine, oricum scrie pe ea ca e pentru indreptat parul, cred ca te descurci sa o gasestiwinking

| iulioara a răspuns:

Probabil ca placa ta nu se incalzeste la o temperatura indeajuns de mare ca sa iti mentina parul drept. Cumpara-ti o placa calitativa sau du-te la coafor sa ti-l indrepte