| 141414 a întrebat:

Eu cam intotdeauna am avut o problema cu parul. Daca mi-l aranjam(cu peria sau foarfecahee hee intr-un anumit fel care imi placea, imi statea bine nu mai mult de o saptamana. Dupa incepea sa nu-mi mai stea. Acum am parul pana la umeri, e ondulat, pot zice chiar cret, foarte des si brunet. Cum sa mi-l prind?

Răspuns Câştigător
| addelle21 a răspuns:

Buna! Si eu am parul cam la fel, se vede frumos cand il impart in suvite si il prind tot la spate cu clestisori medii sau in codita, cu elastic dar mai sus, nu la ceafa. Succes!

2 răspunsuri:
| 141414 explică:

Eu vreau sa mi-l prind, nu sa-i schimb aspectul. Si nu mi-l intind cu placa(arat cu el drept ca un acoperis)! Multumesc!

| MoonLight7 a răspuns:

Pai depinde cum crezi tu ca iti sta mai bine.
Daca ai placa l-ai putea intinde. Desi nu e recomandat ca arde firul de par. Dar exista produse de la garnier special pentru parul cret si ondulat. Unul ar fi garnier HiDRA-BOUCLES (bucle si stralucire) : Garnier Fructis Style Bucle&Stralucire cu extract de bambus este solutia pentru bucle puternice, elastice si pline de viata. Formula sa combina extract-ul de bambus pentru a restiliza buclele si a le anima, cu agenti anti-umiditate care le protejeaza de incretire.