| bebe21 a întrebat:

Eu ma spal pe cap o data la 2 zile si de fiecare data ma usuc cu uscatorul si in plus o data la 2-3 zile folosesc si o placa rotativa(nu foarte buna)si am ars si electrizat parul, insa azi am citit undeva ca cica daca 1-2 luni nu folosesti nici un instrument care iti poate arde parul, acesta isi revine... ce parere aveti? Si app ce parere aveti despre l`oreal elseve total repair? dau fonditzabig grin

Răspuns Câştigător
| Morenastyle a răspuns:

Uscatorul iti poate arde parul dar si placa rotativa de asemenea. Mie mi-a spus o colega ca a folosit placa de par si parul ii creste greu. Eu am incetat sa il mai usuc cu uscatorul si sa mai folosesc placa(o foloseam ca sa imi fac chestiile alea ca un fel de valuri) si acum parul meu arata mult mai sanatos si nu mai fac matreata. Si da. Daca nu mai folosesti nici un instrument ce iti are parul acesta isi revine. Dar dupa ce isi revine nu mai folosi atat de des uscatorul si placa rotativa pentru ca il poti arde din nou. Exista multe alte metode de a avea un par frumos si aceste metode exclud placile si alte prostii. Sper ca te-am ajutat.Cat despre l-oreal elseve total nu pot sa iti spun mai nimci despre el pentru ca inca nu l-am folosit.big grin

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| roxpau a răspuns:

Nu mai folosi placa si uscatorul asa de des pentru ca distrug parul, daca foloseti un sampon si un tratament pentru par degradata cam in 3 luni ai sa vezi rezultatele, samponul de la l'oreal nu este bun eu l-am folosit si nu am fost multumita ce iti recomand este samponul de la
Vichy Sampon Nutrireparator este destul de scumpicel cam 48 de lei dar este extraordinar de bun si chiar da rezultate

| irina20 a răspuns:

Incearca sa renunti 1-2 saptamani la perie si uscator.Foloseste o data la 2 zile o masca de par nu conteaza ce marca.Si pe viitor ai grija.Parul unei fete e foarte important. Sper sa se rezolve.Succes!