| iamprettybored a întrebat:

Îmi recomandați vă rog produse care să imi facă părul să nu mai stea așa de umflat și electrizat și să nu mai am atatea fire care stau aiurea/în sus, dar fără sa îmi îngrașe părul?
Eu când mă spăl folosesc șampon head&shoulders (pentru măreață și pentru că am părul gras, simt că îmi curăță părul foarte bine), apoi șampon Elseve cu argilă (tot pentru curățare și ca să îmi hidrateze scalpul, fiindcă îl simt uscat de la h&s), apoi balsam Elseve argilă pe jumătatea de jos a părului. Mi-l usuc cu uscatorul sau îl las să se usuce singur.

Spuneți-mi vă rog, dacă v-ați confruntat cu aceleasi probleme ca și mine, ce produse folosiți ca să faceți părul să stea mai așezat? Eu am deja părul destul de drept și nu sunt dispusă să folosesc placă de păr (pe mine placa oricum nu mă ajută, tot îmi stau firele de păr aiurea). Și vreau să evit produsele care îngrașă părul fiindcă parul meu și asa are tendințe de ingrasare.

Multumesc anticipat! Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Gabriela013 a răspuns:

Si eu folosesc Elseve, cu argila, acest sampon intr-adevar este bun, dar depinde de parul fiecaruia. De ce te speli cu doua sampoane?
Eu zic sa te rezumi la unul, doua spalari, te clatesti bine de tot, te dai cu balsam, iar cu acele fire care ti se ridica, din crestetul capului presupun, ai putea sa nu il mai usuci cu feonul o vreme

2 răspunsuri:
| JustMe11 a răspuns:

Daca vrei sa afli cauzele care fac parul sa stea asa si cateva solutii pentru parul rebel/electrizat gasesti aici https://www.beautyrevealed.ro/electrizarea-parului/

| iamprettybored explică (pentru JustMe11):

Mulțumesc mult de tot!? Apreciez mult că mi-ai dat acest link, m-a ajutat super mult happy