| FetitzaCuOchiAlbastrii a întrebat:

Eu sunt foarte alba la fata si as vrea sa ma vopsesc neagra cum as arata?

Răspuns Câştigător
| Chøço a răspuns:

Si eu am tenul alb, si sunt bruneta cu ochi albastri. Si mie imi sta bine. Constratul se potriveste de minune. Dar, te sfatuiesc, ca se te convingi si tu sa iti modifici culoarea parului pe pixlr.ro, ca sa te convingi. Funda?

| Chøço a răspuns (pentru Chøço):

Scuze, n-am observat cand ai zis ca ai tenul alb, incearca un saten mai deschis sau un ciocolatiu cald. big grin

| FetitzaCuOchiAlbastrii explică (pentru Chøço):

Chiar arat bine tongue

| Chøço a răspuns (pentru FetitzaCuOchiAlbastrii):

laughing). Ce culoarea au ochii tai?

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Groaznică, sincer.
Dacă ești albă la față, alege o culoare deschisă, de la castaniu la blond.
Negrul îmbătrânește.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vrei sa te vopsesti neagra PE fata? Ca, la cum ai formulat tu, asa se intelege.
Daca, totusi, e vorba de par, mai gandeste-te: ai arata ca o pitipoanca perfecta.
Oricum, e usor sa verifici cam cum ti-ar sta: ia un batic negru si pune-l pe cap sa vezi cam cum arati in ansamblu.

| mona a răspuns:

Chiar sa te vopsesti neagra nu ar merge, dar incearca un ciocolatiu

| Nolkyz a răspuns:

Daca ai ochi albastri cred ca ar fi fain.

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

De obicei fetele mai creole sunt brunete, dar nu e neaparat. Uita-te si la alte brunete albe: Andreea Marin, Andreea Mantea...etc. Parerea mea este ca e important sa ai sprancenele accentuate, si trasaturi frumoase. Brunetul iti scoate toate defectele in evidenta, deci ar fi indicat sa fii frumoasa. In cazul asta ai arata bine.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Daca chiar vrei negru, mai bine fa-ti cateva suvite deoarece daca te vopsesti in intregime negru o sa arati ciudat cu tenul tau alb.

| horia2012 a răspuns:

Incearca aici. Poate e nevoie sa te si tunzi. Fa-ti o fotografie cu camera.
http://www.taaz.com/virtual-makeover#tab=hairstyle&piano=red
sau
http://www.ivillage.com/virtual-makeover#

| raluk27 a răspuns:

Nu ti-ar sta bine. Negrul inaspreste trasaturile, plus ca ai arata nefiresc, artificial. Inceraca un saten saten inchis sau mediu. In orice caz o nuanta naturala. Eu as folosi un nuantator, in prima faza, sa vad cum mi-ar sta, apoi m-as vopsi. Si eu am tenul foarte alb (vezi poza), dar nu m-am vopsit niciodata si nu cred ca as avea curajul sa ma fac bruneta.

| Kasia a răspuns:

Ti-ar sta aiurea.contrastul e prea mare.trebuie sa ai un ten impecabil si trasaturi foarte frumoase, fara defect ca sa arate bine pentru ca toata fata e pusa in evidenta de contrastul cu parul tau. daca ai defecte nu alege brunetul. daca nu ai esti libera sa faci asta insa eu consider ca brunetul te-ar inaspri prea tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi va sta groaznic, sincer!
Plus că negrul îmbătrâneşte prea mult, mergi pe culori deschise la culoare, nicidecum negru.
Te pup!

| facepalmlol a răspuns:

Ca o stafie.
Incearca ceva mai deschis.Du-te mai bine la un salon si cere o parere.

Răspuns utilizator avertizat
| GEEK a răspuns:

GROAZNIC,nu îţi recomand.
Ai nevoie de o culoare deschisă la faţă pentru a arăta bine. happy

| gocops a răspuns:

Merge, inceraca si violet, sau albastru daca ai prin casa

| Feelings14 a răspuns:

NU o fa! o sa arati ca si cum ai avea o peruca. am o gramada de cunostinte care au facut chestia asta si acum regreta si trebuien sa si-l decoloreze -> si-au stricat parul rau de tot.
si eu sunt alba si m-am facut roscata, e bine asa. happy incearca un roscat sau castaniu, dar NU negru!

| Alecsandra95 a răspuns:

Sa te vopsesti bruneta? Nu-ti recomand. straight face La tenul tau deschis trebuie si o culoare la par tot deschisa.

| Gabitza11 a răspuns:

Ca un vampir...LIKE

| AnnaS123asd a răspuns:

Nu-ti recomand negru :-s incearca un ciocolatiu :*!

| Marinescu_Florentina_1981 a răspuns:

Nu iti recomand sa te vopsesti neagra! cel mai bine ti-ar sta cu un castaniu foarte deschis! ca sa nu fii foarte alba incearca sa te dai cu futin fond de ten! happy