| Kyoki a întrebat:

Exista alta metoda de schimbare a culorii ochilor decat lentilele? Apropo si am auzit ca exista un laser care-ti schimba culoarea ochilor, dar am auzit ca este doar in America.

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Toti avem ochii albastri, dar irisul este acoperit de un strat superior de pigment caprui. Acesta insa poate fi inlaturat cu usurinta cu ajutorul laserului, printr-o operatiune ce dureaza cateva minute. In 2011, aceasta era inca la stadiul de teste. Intr-adevar, va aparea intai in americasi va costa aproximativ 5000$. Uite tot articolul aici: http://www.perfecte.ro/......video.html

Citestesi articolul asta: http://www.farmablu.ro/......ct--01251, contine alte metode.

Sper ca am ajutat:D

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am citit undeva ca persoanele care au ochii parul si pielea deschise la culoare au un nivel scazut de melanina in corp(melanina fiind cea care da culoarea ochilor, parului, pielii)Deci parul ti-l decolorezi(inlaturi pigmentul)daca vrei sa fie mai deschis, pielea o depigmentezi ca sa fie mai deschisa...acelasi lucru si cu ochiihappy exista un laser care poate face asta.

| Estera123 a răspuns:

Nu exista nicio alta metoda de schimbare a culorii irisului decat lentilele. Iti dai seama ca daca ar exista, s-ar fi auzit destule despre aceasta metoda.