| Rumi a întrebat:

Exista metode de a-ti face genele mai lungi si arcuite? Inafara de rimel... ceva natural, se poate? Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Ulei de ricin / ulei de măsline / ulei de migdale.
Aplici în fiecare seară unul din ele cu o periuţă curăţată de la rimel şi laşi până dimineaţă. Tratamentul durează cel puţin 1-2 luni, abia apoi se văd rezultatele. Încearcă să foloseşti cât mai puţin rimel în timpul ăsta.

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cu adevarat merge metoda cu o perie sa iti dai cu ulei de ricin pe gene insa o sa iti simti genele destul de uleiose, nu e o senzatie prea placuta.

| ellasweetlollipop a răspuns:

Poti folosi ulei de ricin, ulei de masline sau ulei de migdale, aplicate cu o bagheta de mascara. Iri poti ondula genele cu ajutorul ondulatorului de gene. Acest ondulator il gasesti la Avon, la Revlon sau la orice magazin no name. Sper ca te-am ajutat!

| kx123 a răspuns:

Da, poti folosii uleiul de ricin. Eu l-am folosit si am observat o crestere semnificativa a genelor mele abia dupa cateva luni sad, dar merita asteptarea.

| Frutella a răspuns:

Buna! Poti folosi uleiuri naturale (de preferat ar fi cel de ricin), dupa cum ai aflat din raspunsurile anterioare, dar poti folosi si arcuitorul de gene. Este un aparat micut, practic si manual. Preturile sunt pentru toate buzunarele. Bafta!