| georgianaa647301638292 a întrebat:

Există saloane în Iași care îți fac piercing la buric la 15 ani CU ACORDUL PARINTILOR?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, legislatia nu permite minorilor sub 16 ani sa li se faca tatuaje sau piercing, nici macar cu acordul parintilor.
Mai asteapta 1 an pana vei impini 16 ani si vei putea merge impreuna cu un parinte, sa semneze declaratia ca este de acord.

Uite aici:
"1) Este interzisa efectuarea operatiunilor de piercing corporal persoanelor cu varsta sub 16 ani si de tatuaj persoanelor cu varsta sub 18 ani.
(2) Este interzisa tatuarea persoanelor cu varsta sub 16 ani chiar daca exista acordul parintelui, tutorelui sau curatorului, dupa caz. "

https://www.tesutattoo.ro/......ng-urilor/