| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo solutie care sa imi deschida ochii la culoare? Adica sa mi-i deschida de la caprui la verde...

20 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Eu am lentile verzi, e o culoare draguta, depinde cum iti sta. Dar nu poti sa iti schimbi culoarea in alt mod, si apoi... trebuie sa fii multumita cu culoarea pe care o ai. Assiris are dreptate, altii nu vad si ar da orice pentru asta... eu nu mai port lentilele pentru ca ochii mei sunt foarte sensibili si nu ma obisnui cu ei, dar daca vrei neaparat sa vezi cum ti-ar sta, incearca-le.

pupimik
| pupimik a răspuns:

In plus..culoarea nu este deloc naturala...se cam vede ca porti lentile.In poze arata de parca ti-ai fi modificat ochii in photoshop

| elena a răspuns:

... lentilele de contact colorate...

assiris
| assiris a răspuns:

Solutie de schimbat culoarea ochilor exista. Sigur nu exista solutia de deschis la minte pentru cei care incearca sa schimbe ceea ce i-a dat natura. Fetito, trebuie sa stii ca ochii sunt niste parti ale corpului uman extraordinar de sensibili si daca-i strici, nu mai ai solutii de remediere. Sunt multi care nu si-ar dori nici o culoare numai sa poata vedea. Unele femei insa daca au de toate sunt cele mai nemultumite ca nu le place nimic din ceea ce au. Mai devreme sau mai tarziu insa platesc pentru asta. Si in fond de ce vrei sa-i schimbi? Doar pentru a da gata un oarece barbat? Crezi oare ca merita sa-ti distrugi ceva ce functioneaza bine, pentru el, fie cine o fi?

| andreutz a răspuns:

Da, sunt acele lentile care schimba culoarea ochilor. dar sunt cam costisitoare...

| cotzobel a răspuns:

Cat de nemultmiti suntem...eu am ochii verzi si de multe ori mi.as dori sa ii am capru sau negrii(ca imi palc mult). dar nu mi.as pune nici solutii si nici alte prostii in ochii...ar trebui sa multumesti Domnului a vezi ca sunt multi orbii in lumea asta... iar rasp la intrebare... poti folosi lentile d contact

| christian a răspuns:

Da.sa fii multumita asa cum te-a lasat Dumnezeu.Sunt convins ca sunt foarte frumosi asa!

| nicolbutnaru a răspuns:

Ha, ha, ha. Nu. Plinsul deschide ochii de la caprui la verde. Dar e nesemnificativa schimbarea. Place-te asa cum esti. Si daca nu poti face asta incearca lentile de contact, dar aminteste-ti ca din cand in cand va trebui sa le dai jos.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Incearca detergent de vase. In fiecare dimineata cate o picatura in ochi

| sushi a răspuns:

Pai...nu. cel putin din cate stiu eu.
ochii au nuanta pe care o au, la fel ca si pielea, de la keratina, si nu cred ca ai cum sa schimbi asta.
Doar fals, prin lentile de contact, lentile ce se procura de la oftalmolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Natural?! doar o substanta acida si de obicei ii face verde-gri.glumeam, dar chestia este serioasa.nu exista nici o metoda in afara de lentilele de contact.si substanta este acidul clorhidric(arde, topeste)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce tampenii pot sa scriu! imi cer scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am ochi caprui si nu imi plac mi-as dori sai am verzi sau albastri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curata ceapa, si ai sa vezi ca ti se schimba culoarea ochiilor din alb in rosu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt... ochii se pot schimba odata cu varsa. Eu aveam ochii caprui pana mai acum un an. De atunci, se tot deschid ducandu-se spre un verde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu as fi dorit o culoare diferita a ochilor. Eu am ochii verzi si as fi vrut tare tare mult sa am ochii caprui. Prefer sa nu apelez la lentilele de contact pentru ca: 1. sunt foarte costisitoare si 2. am auzit ca irita retina, ceea ce nu e chiar foarte bine. Dar vorbele celor de-aici: Multumeste-te cu ce culoare ti-a dat Dumnezeu. In timp, poate tehnologia va avansa teribil si ne vom putea schimba culoarea ochilor in ce nuanta vrem noi.

| ecstasyfeeling a răspuns:

Eu am ochii mari si albastru deschis si imi plac f mult asa cum sunt ei.parerea mea este sa te placi asa cum esti, nu merita sa strici ce ti a dat Dumnezeu...si ochii caprui sunt f frumosi, la fel ca si cei verzi, si restul.

| 夢想家兩次 a răspuns (pentru ecstasyfeeling):

Dar ochii caprui sunt cam comuni

| robertinstinct a răspuns:

E adevarat ca daca stai mult la soare ochii se deschid din caprui in caprui spre verde si ramane asa definitiv?big grin