| Antonya15 a întrebat:

Exista vreo solutie de indepartare a cosurilor? Si daca da, care este aceea? Ofer funda pentru raspunsurile serioase!

Răspuns Câştigător
| ChristinaGM a răspuns:

Eu puneam spirt pe o compresa si tineam pe locul afectat de cosuri si de atunci nu mai am si nu m.am dat cu altceva decat spirt medicinal. Acum nu stiu daca au trecut de la spirt sau daca le.a venit randul sa dispara si crede.ma imi era plina fruntea de cosuri si cred ca am accesat toate paginile de net ca sa aflu cum sa scap de ele. Incearca si tu, poate merge si cu lamaie. O alta varianta ar fi sa te speli cat mai des pe fata, doar cu apa si incearca sa nu mai folosesti creme, doar o crema hidratanta ca de la apa o sa ti se usuce fata foarte tare. Succes! Sper ca te.am ajutat cu ceva. happy

13 răspunsuri:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Mierea! Acopera cu miere cosurile, folosind o discheta de vata. Dormi asa, iar dimineata vor aparea rezultate.

| Emmeii a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Mă îndoiesc cam 99, 9999... % că trebuie să dormi cu mierea pe faţă în timpul nopţii. Nici nu vreau să îmi imaginez cum ar fi când s-ar trezi : mierea peste tot, inclusiv în par şi în ochi. Eventual stai cu ea 3-4 ore, habar nu am ( vorbesc în necunoştinţă de cauză ), dar nu ai cum să dormi cu mierea pe faţă toată noaptea.winking

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru Emmeii):

Este cat se poate de logic ca va trebui sa iti prinzi parul strans si, sa iti acoperi lenjeria de pat, mai exact, perna cu un prosop moale pe care vei dormi si pe care il vei spala mai apoi.Ma bucur ca te-am lamurit. happy

| Emmeii a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Da, poate persoanele care nu mişcă în somn nu ar avea nici o problemă a doua zi dimineaţa însă eu una aş prefera să stau o zi întreagă cu mierea pe faţă decât să dorm cu ea. * doar o opinie ^^ *

| Mediocre a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un dermatolog daca chiar sun grave. Nu te dai cu tot felul de prostii pe fata.

| RoGaming a răspuns:

Da exista, trebuie sa astepti pana trec. Nu mai dati cu tot felul de porcarii pe fata deoarece nu sunt benefice pentru corp. Eu iti recomand sa ii lasi sa treaca natural. Cunosc pe cineva care voia sa scape de cosuri si si-a cumparat nu stiu ce "solutie" de dat pe fata si cica dispar. Toate bune si frumuose cateva luni, apoi i-au iesit pe fata mai multe cosuri decat avea inainte si se tot "intindeau" pe spate, pe brate. A scapat foarte greu de toate cosurile acelea. Asa ca, 3-4 cosuri pe fata nu este Sfarsitul lumii happy

| Antonya15 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! happy

| uclelanitnelav987 a răspuns:

Lamaie. Date cu suc de la ea pe fata de trei ori pe zi si stai asa pana se usuca dupa spalate.

| Sabina13 a răspuns:

Antonia,cosurile sunt normal naturale, dar ai putea sa te interesezi pe net dupa niste creme, sau chiar tratamente.

| MONSTA a răspuns:

M-am uitat peste toate raspunsurile. prostii. Cutaden e cea mai buna crema, se vad rezultate chiar dupa prima zi, nu dispar din prima zi, dar se departeaza, si trebuie sa te mentii cu lamaie, te dai de 2 ori pe saptamana cu lama pe fata, si lasi 10 minute fata asa cu lamaie, dupa 10 minute te clatesti cu apa rece. Nu te mai spala cu apa calda pe fata.
Rogaming, asa am spus si eu, pana am dat de aceasta crema.winking