| kanajambe a întrebat:

Fetele frumoase sunt in general destepte sau proaste? Motiveaza.

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Dar ce legatura are una cu cealalta? Daca esti frumoasa, aranjata e pentru ca iti place sa te ingrijesti, sa ai grija de aspectul tau pentru tine si pentru cei din jur. Cele care sunt urate poate asa s-au nascut sau pur si simplu nu prea se ingrijesc ele sa arate bine. Asta nu inseamna ca daca stau cu nasul in carte si in foi nu au timp si de restul. E o conceptie interpretata gresit mai ales de unele persoane, eu sincer nu le dau dreptate pentru ca nu vad legatura din cele doua. Desteptaciunea tine de gena (o mica parte) si de educatie, insa frumusetea o poti castiga pe parcursul vietii. Deosebirea e ca desteptaciunea ramane, dar frumusetea e trecatoare. tongue

30 răspunsuri:
| bybycwtsa a răspuns:

Nu toate fetele destepte sunt urate... unele se ocupa si de aspect si de invatat in timp ce altele se nasc frumoase si proaste sau au capacitatea de a invata dar sunt urate din mosi stramosilaughing oricum.eu am in clasa fete urate si destepte[simona] si fete frumoase si destepte [eu sora mea ale]