| livingtolove a întrebat:

Fetele va rog happy am 15 ani si pana acum nu m-am epilat/ras. am hotarat sa o fac maine. e ok daca folosesc de la inceput un aparat de ras Venus 3? dupa asta imi cumpar un epilator, pentru picioare? pot sa imi rad si bratele? mersi, fundahappy

16 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

E ok, insa cel mai bine e sa folosesti o crema depilatoare si apoi un epilator, si sa eviti cat de mult folosirea unui aparat de ras.Si pentru epilarea pe brate poti sa o faci desi undele persoana insista ca asa iti creste parul mai repede pe maini, nu e valabil la toate persoanele

| AngelCrystals a răspuns:

Eu zic sa nu folosesti un aparat de ras si prima epilare sa fie cu epilatorul (unele au si aparat pentru prevenirea durerii, dar sunt mai costisitoare), iar pe maini nu e nevoie (sa nu mai spunem ca e dureros.

| fuckThisLife a răspuns:

Da dar nu e indicatlaughing adica, de ce ai face asta?

| bybyana21 a răspuns:

Eu zic sa incepi cu crema depilatoare.
Eu folosesc veet, si in 3 minute nu am probleme, plus ca pe termen lung nu mai apare parul. M-am epilat ultima oara acum 2 saptamani si pana acum nu mi-a crescut.
Merge pe maini, pe picioare, la subrat, de fapt merge cam peste tot. Parerea mea e sa incepi asa, pentru ca astfel s-ar putea sa te doara si sa ramai cu impresia ca nu mai vrei sa te epilezi niciodata.
Sincer, asa i s-a intamplat matusii mele, pentru ca de obicei raspund la intrebari prin care am trecut (adica cel putin astfel de raspunsuri dau) sau imi imaginez...
Deeci a folosit aparat de ras, si a durut-o foarte tare intr-o zona, pentru ca nu a facut o miscare corecta. Acum nu se mai depileaza de ani buni, mama incearca s-o convinga, dar fara niciun rezultat.

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Nu folosi niciodata un Venus 3 pentru ca daca ai ras un fir in radacina aceluia cresc 3 fire. Uite, ca sa scapi de durere, cumpara o crema de depilat de la farmec. Te costa doar 10 lei sau mai mult dar nu depaseste 20. Eu cu 10 o cumpar.

| MissLaura a răspuns:

Pai da e mai bine sa folosesti un aparat de ras decat un epilator ca te doare cu epilatorul.Eu nu m-am epilat pe brate dar presupun ca e ok...Si da.Venus 3 e bun si ai grija sa folosesti si o crema buna.Iti recomand Nivea! fundita? big grin

| elenac a răspuns:

Eu folosesc venus si pot sa-ti spun ca parul creste destul de greu inapoi si poti sa te joci cu el pe picioare in orice directie si tot nu te tai.pe maini nu te sfatuiesc fiindca o sa creasca firul mai negru si se vede foarte urat atunci cand vor incepe sa creasca inapoi

| Ddiinnaammoo a răspuns:

Daca nu te'ai epilat pana acum asr fi bine sa fi foarte curajoasa, eu am facut asta cu epilatorul si este foarte bine si nu doare deloc...si la brate nu stiu cum este...Da oricum bafta!

| BluLolipopGirl a răspuns:

Ar fi mai bine daca ti-ai cumpara un epilator sau crema de epilat pntrk dupa ce te dai cu lama firel de par devin mai groase si cresc mai repede

| alexshobyx a răspuns:

@beyourself tu glumesti nu rolling on the floor?
@mitici07 fmm, e ora 1:30 si rad de la 1:20 (precizez e noapte), daca imi bate un vecin la usa iti bat eu capu duapaia laughing

| Catalinaaaa_4517 a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine` folosesti un aparat`, economisesti timp` si nici nu te doare` :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand aparatul electric, direct! E dureros dar firulc reste greu si mai subtire. Sau, poti merge la salon s ate faca cu ceara prima data si apoi cu aparatul electric.

| DeeaDee a răspuns:

Mai bratele asi zice ca nu mai bine te duci la un salon pentru ca cu lama te-ai putea taia! Este okey daca incepi cu aparat dar apoi trebuie sa treci la epilator pentru ca daca iti va da un baiat cu mana pe picioare o sa fii tepoasa sa zic asa!

| DeeaDee a răspuns:

Fundita?

| mitici007 a răspuns:

Mai bine folosesti o sapa''''

| Gabriella_8999 a răspuns:

Foloseste un epilator. Daca nu ai unul inca,mai asteapta. Aparatul de ras ingroasa, indeseste si face firul de par sa creasca mult mai repede, astfel pielea ta va fi mereu iritata si niciodata fina.Bratele daca nu necesita epilare, nu o face doar sa fi in "trend".Mai tarziu i-ti vei multumi, pentru ca ai destule de facut sa arati bine ca femeie, fara a mai adauga si epilatul bratelor pe lista.