| Sensitive a întrebat:

Fetele,voi ce faci sa aveti un bronz frumos si uniform?

9 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Ulei de masline. tongue

| AikkoxD a răspuns:

>voi ce faci
Eu mă dau cu ulei de măsline pe piele şi stau la soare. Puţin, că apoi arăt ca africanii ăia.

| Sensitive explică (pentru AikkoxD):

Cum ai pielea? eu o am alba.

| AikkoxD a răspuns (pentru Sensitive):

Cam aşa http://www.newz.ro/cache/images/f4d2eb3669a147ba707bf4e295a1965b.jpg Asta pentru că stau puţin la soare, dacă aş sta mai mult, ar fi şi mai bronzată. Acum depinde, la mine se vede bine pielea albă pentru că am ochii verzi şi părul natural închis la culoare.(acum e albastru)

| Sensitive explică (pentru AikkoxD):

Eu ma bronzez foarte repede pe corp, o sa incerc sa folosesc uleiul de masline, cand ma voi duce la plaja.:-) faza e ca la fata nu ma bronzez absolut deloc, doar ma inrosesc putin.o fi bun uleiul de masline si pentru fata? o da rezultate?

| AikkoxD a răspuns (pentru Sensitive):

Uleiul de măsline e bun pentru absolut orice, dar vezi să nu-ţi intre în ochi că te ustură puţin.E bine dacă te bronzezi repede, la mine e mai greu.
Să-ţi dau un pont: amestecă uleiul de măsline cu puţină zeamă de lămâie.

| Sensitive explică (pentru AikkoxD):

Multumesc mult. Abia astept sa ma duc la plaja.

| 1234abcd a răspuns:

Sincer cat mas stradui eu tot nu pot sa capat bronzul pe care mil doresc(eu avand pielea mai alba ma bronzez mai greu)
de obicei imi exfoliez pielea, dupa o epilez si hidratez foarte bine si dupa stau la soare(folosesc crema de protectie)iar dupa plaja produse speccial create care calmeaza pielea si intensifica bronzul

| msweety a răspuns:

In primul rand trebuie sa ti exfoliezi pielea. exista creme sau iata o reteta pentru exfolierea pielii care poate fi preparata usor, acasa:

- un castravete mediu decojit si dat pe razatoare

- 150 ml lapte batut

- ½ de cana de sare de mare sau de bucatarie

Castravetele si laptele batut se amesteca intr-un bol dupa care se adauga sarea. Toata compozitia se pune intr-un blender pentru obtinerea unei paste. Inainte de a profita de masca exfolianta, relaxeaza-te facand un dus cald pentru ati deschide porii pielii. Aplica pasta pe toata suprafata corpului cu grija in zona calcaielor si a genunchilor. Las-o sa actioneze timp de 25-30 de minute si indeparteaz-o cu apa. si dupa folosesti un ulei sau o crema cu factor de protectie impotriva razelor UV.dar sa nu stai foarte mult la soare.incearca sa stai in prima zi 15 minute a 2 a 30, cat stii ca rezisti.
P.S:exfolierea se face odata la 2 saptamani