| Ella_8520 a întrebat:

Fetele voi ce parere aveti despre cremele de fata cu consistenta usoara sau despre gelurile de curatare? dar despre fondul de ten? Nu avea o parere foarte buna despre fondul de ten, credeam ca strica tenul, iar vara mai rau il incarca si nu il lasa sa respire in loc sa ii faca ceva bun, dar de curand am auzit la acasa tv ca este bine sa folosim creme hidratante pentru ca protejeaza tenul. De la ce varsta ar trebui sa folosim fond de ten caci rimelul, creionul negru si gloss. ul il foloseste oricine. Cat despre creme si geluri de curatare nu stiu daca au un efect bun. Dau funda love struck

Răspuns Câştigător
| Amelia94 a răspuns:

Fondul de ten imbatraneste pielea, eu sincer nu il folosesc nici nu am de ce, in schimb ma curat cu gel si e foarte bine, dispar toate impuritatile de pe fata si iti curata fata si o lumineaza. Nu te da cu fond de ten doar pentru ca asa se dau toate fetele, este problema lor, mai tarziu vor arata ca niste babe. Tu ai o piele tanara, fara riduri sau alte imperfectii, nu o strica cu fondu de ten pentru ca mai tarziu cand vei avea cu adevarat nevoie de el si vor aparea primele semne de batranete are sa iti para rau. Eu as folosi cand as vedea aceste semne ca apar, in nici un caz acum. nu vreau sa imi stric pielea si la 20 de ani sa arat ca la 35winking Mai bine asculta sfatul meu, iti va prinde bine pe viitor happy Take care.

3 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Http://www.frumusele.ro/......elea-ta/56 iar cremele cele mai bune sunt cele de la La Roche Possay, gama Efaclar

| little4angel a răspuns:

Gelurile de fata sunt must-have in fiecare dimineata pentru ca revigoreaza, curata si hidrateaza tenul. dupa spalarea cu gel e recomandata o crema usoara de zi hidratanta, pentru ca dupa spalare se deschid porii si tenul se hidrateaza mai usor. Fondul de ten e ok atata timp cat nu exagerezi, el iti si protejaza fata de razele nocive ale soarelui, pe langa faptul ca este baza pentru machiaj.

| adelina_6073 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa folosesti fond de ten...
ai putea sa te dai cu ulei de masline pe fata... ajuta intr-adevar...eu ma dadeamwinking