| Maxx23 a întrebat:

De ce apar riduri pe frunte dupa 25 ani? E adevărat că cremele hidratante și geluri de curățare îmbătrânesc tenul? Asta ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pielea in timp imbatraneste.

| AnemonaP a răspuns:

Cremele de hidratare ajuta tenul, hidratand zona, gelurile de curățare curată tenul de impurități. Ambele sunt sfinte in rutine de îngrijire faciala.
Încă de la 20 de ani, corpul intra in procesul de îmbătrânire.
Producția de colagen scade dupa varsta de 20, iar colagenul mentine pielea ferma si elastica.
Nu exista o vârsta anume când apar riduri, asta depinde in funcție de persoana, pentru ca fiecare persoana este diferită, contează foarte mult de genetica, cum a fost îngrijit tenul, dacă s-a folosit protecție solară, expresiile repetate de mișcare și așa mai departe.
Singura si cea mai buna soluție in prevenirea si tratarea ridurilor este botoxul. Nu exista creme sau alte soluții antirid happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ten și genetică.

| aneliram a răspuns:

Din contra, cremele hidratante nu imbatranesc tenul si nici gelurile de curatare.