| TheAlphaFemale a întrebat:

Fetelor a incercat cineva Photoderm Autobronzant Bioderma? Ce parere aveti despre produs? Se aplica uniform? Cam cat de des il aplicati? Cand se duce efectul se formeaza pete?

4 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Hey! Eu nu l-am incercat, dar poti sa te uiti peste reviw-ul asta despre el:
http://bazardeimpresii.blogspot.ro/......derma.html
Daca vrei sa vezi mai multe pareri despre acet produs, poti sa dai pe Google :Photoderm autobronzant Bioderma review si o sa gasesti mai multe opinii diferite despre el.

| AikkoxD a răspuns:

Nu am încercat eu, ci o colegă. Ce pot să spun, se aplică uniform, e foarte fin, se usucă repede şi nu pătează hainele. Dacă îmi amintesc bine, îl aplica de 7-8 ori, până se termina. Ca să eviţi formarea petelor, îţi exfoliezi uşor pielea o dată pe săptămână, sau de două ori. Se vedea frumos, dar partea proastă este că nu protejează împotriva razelor solare, deci...rişti să te arzi.

| Adaado a răspuns:

Asta e unul din produsele pentru care sunt un fan declarat Bioderma!
Se aplica fff misto, si usor, din orice pozitie, nu trebuie sa faci yoga cand te dai cu el happy Nu ai sa vezi pete si nu ai sa vezi piele galbuie/portocalie. Decat daca dai ca disperata de la 5 cm de piele pana termini flaconul laughing)

| TheAlphaFemale explică (pentru Adaado):

M-ar tenta sa-l incerc doar ca mi-e foarte teama ..am o piele extrem de alba si in plus am avut o experienta foarte neplacuta cu "Laptele autobronzant hidratant" de la Avene. Pe langa faptul ca lasa pete, mainile mi s-au facut pur si simplu portocalii, se ia pe haine, iar atunci cand a inceput sa se duca efectul ramaneau niste dare extrem de inestetice...
Photoderm Autobronzant Bioderma cum se comporta? Arata inestetic pe maini? Ma intereseaza foarte mult cum arata pielea atunci cand incepe sa se duca efectul... Se ia pe haine?